Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Voľný čas > Program pre deti


 
 

Program pre deti - archív dokumentov

 
 

Odkazy

 • BibianaBibiana - Medzinárodný dom umenia pre deti
  Kultúrna inštitúcia BIBIANA, Medzinárodný dom umenia pre deti, vznikla v roku 1987 ako partner svetoznámeho podujatia s dlhoročnou tradíciou Bienále ilustrácií Bratislava. Dnes je BIBIANA obsahom svojej činnosti jedinou inštitúciou svojho druhu v Slovenskej republike a jednou z mála podobných v celej Európe.

 • ZOOZoologická záhrada
  Čoskoro po otvorení bratislavskej ZOO, v máji 1960, sa jej darilo v chovaní makakov, paviánov, dikobrazov, nutrií, leopardov, púm a dokonca dingov v zajatí. V tomto období bola ZOO jednou z prvých zoologických záhrad v Európe s chovným párom rysa. Zoologická záhrada je známa hlavne pre chov antilop, paviánov a danielov. V súčasnosti je domovom viac ako 1000 zvierat z viac ako 140 druhov.

 • Botanická záhradaBotanická záhrada
  Botanická záhrada Prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave je prvou botanickou záhradou na Slovensku a patrí medzi obľúbené miesta oddychu i získavania poznatkov. Dnešná plocha záhrady je približne 5,5 ha a nachádza sa v mestskej časti Karlova Ves neďaleko Dunaja. Expozícia zahŕňa vyše 2000 druhov najmä cudzokrajných rastlín. K najkrajším častiam patrí rozárium na ploche 0,5 ha s temer 150 prevažne novošľachtenými ružami.

 • Železná studienkaBratislavský lesopark
  Mestské lesy v Bratislave hospodária na ploche 3 100 ha, z ktorých je 2 873 ha lesná pôda. Drevinové zloženie je pestré. Výrazne tu dominujú listnaté stromy. Územie lesoparku slúži predovšetkým k rekreácii verejnosti a tak je už dlho obľúbeným výletným miestom nielen Bratislavčanov. Je tu mnoho možností ako tráviť voľný čas. Bratislavský lesopark je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty.

 • LianaLanové centrum Liana
  Lanové centrum Liana, ktoré sa nachádza pri obchodnom centre Aupark, je rekreačno-športové zariadenie s medzinárodným štandardom. Dráha ponúka 24 lanových prekážok na troch poschodiach, pričom niektoré siahajú až do výšky 10 metrov. Atrakciou navyše je lanovka, na ktorej si na svoje prídu aj milovníci adrenalínových športov. Súčasťou centra sú aj lezecké steny. Skúšku odvahy, ako aj netradičný výhľad na Bratislavský hrad tu zažijú rovnako dospelí ako aj deti. Len sa nepozerajte dole...


 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Program pre deti

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa