Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Pamiatky a kultúra


 
 

Praktické informácie

 
 
  • záhradaPočasie
    Bratislava má mierne vnútrozemské podnebie, ktoré je charakteristické veľkými teplotnými rozdielmi medzi letom a zimou ako aj štyrmi výraznými ročnými obdobiami. V nedávnych rokoch však prechod medzi zimou a letom nastával v Bratislave bez typickej jari, pričom mrznúce zimné počasie sa náhle z jedného dňa na druhý zmenilo na letné teploty.

  • TICTURISTICKÉ INFORMAČNÉ CENTRÁ
    Bratislavské turistické informačné centrá poskytujú návštevníkom všetky potrebné informácie spojené s pobytom v meste a neustále sa snažia o zlepšovanie ponúkaných služieb.
    Ich pracovníci ovládajú niekoľko svetových jazykov.

  • TIC BKISDôležité kontakty
    V živote turistu sa občas vyskytnú situácie, ktoré je ťažko predvídať a proti ktorým sa nemožno zabezpečiť. Databáza kontaktov ambasád, bánk, zdravotníckych zariadení a pôšt vám môže pomôcť rýchlo sa zorientovať. Dúfame, že ju nebudete potrebovať.

  • BratislavaAmbasády a konzuláty
    Ministerstvo zahraničných vecí SR na svojej webovej stránke vedie úplný zoznam zahraničných diplomatických zástupcov. V zozname nájdete adresu a kontaktné čísla všetkých veľvyslanectiev a konzulátov na Slovensku.

  • Euro minceMena
    Od 1.1.2009 je národnou menou Slovenska Euro. Konverzný kurz, s ktorým Slovensko vstúpilo do eurozóny, je 1 € = 30,1260 Sk.

  • Tiesňové volaniaTiesňové volania
    Bratislava má povesť bezpečného mesta. Napriek tomu sa občas stane nejaké nešťastie. V takom prípade volajte núdzové číslo 112.

  • Bratislavské korzoInternetové kaviarne
    V mestských hoteloch a kaviarňach je dnes bežne dostupný prístup WiFi. Oblasť okolo Primaciálneho paláca v Starom Meste je bezplatnou verejnou WiFi zónou, ktorú prevádzkuje bratislavská radnica. V dobrom počasí si tak môžete zasurfovať aj na lavičke. V zlom počasí obvykle chytíte signál vo vnútri kaviarne Primacial Café na nádvorí paláca. Okrem toho má Bratislava niekoľko dobrých internetových kaviarní. Niekoľko z nich uvádzame nižšie:

  • Vianočná BratislavaŠtátne sviatky
    Slovensko má každý rok pätnásť štátnych sviatkov, ktoré pripadajú na dni uvedené nižšie. Pamätajte, že s výnimkou veľkonočných sviatkov (Veľký piatok a Veľkonočný pondelok) sa každý sviatok dodržiava v deň, na ktorý pripadne, aj vtedy ak je to sobota alebo nedeľa.

  • KorzoSprepitné
    Väčšina kaviarní a reštaurácií okrem predajní s rýchlym občerstvením má obsluhu. V turistických reštauráciách si cenia prepitné vo výške 5 – 10%. Ak si Slováci objednajú len jeden nápoj, zo zvyku zaokrúhľujú na najbližšie euro alebo 50 centov. Podľa zvyčajného protokolu vám čašník povie hodnotu celkového účtu a zákazník pri podávaní peňazí povie, koľko chce zaplatiť, pričom zahrnie aj prepitné. Aj keď platíte kreditnou kartou, preferuje sa prepitné v hotovosti.

  • BCC kartaBRATISLAVA CITY CARD (BCC)
    Bratislava City Card poskytuje všetkým domácim a zahraničným návštevníkom hlavného mesta zaujímavé a výhodné zľavy a dáva im tak možnosť spoznať a zažiť to najlepšie, čo v súčasnosti Bratislava ponúka.

 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Praktické informácie

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
virtuálne prehliadky

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa