Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka


 
 

Vážení návštevníci,

vitajte v Bratislave! Naše mesto je staré, no je to jedno z najmladších hlavných miest Európy. Je dosť veľké na to, aby ponúklo všetko, čo by si mohol návštevník priať, no je aj dosť malé na to, aby zostalo prívetivým a skromným. Dúfame, že to sami uvidíte.

Z Bratislavy sa stalo hlavné mesto v roku 1993, keď Slovensko získalo nezávislosť. Rýchlo v ňom pribudli prvotriedne hotely, reštaurácie a turistické zariadenia, ktoré odrážajú jeho dôležitosť. No dejiny mesta siahajú stáročia do minulosti, do čias spred Rímskej ríše.

V nasledujúcich vlnách vývoja, keď sa mesto stávalo hlavným obchodným centrom a v období takmer 300 rokov, keď tu boli korunovaní uhorskí králi a kráľovné, sme boli požehnaní fascinujúcou zmesou architektúry a verejných priestranstiev.

Familiárne prostredie starého mesta, nad ktorým sa vyníma hrad, križujú úzke uličky bez premávky a je posiate stredovekými kostolmi, barokovými zámkami, malými obchodíkmi, skvelými kaviarňami, barmi a reštauráciami. V jeho centre je nádherné Staromestské námestie.

 
 
 

 

Neďaleko sa nad riekou Dunaj klenie jedinečný Nový most, postavený v sedemdesiatych rokoch 20. storočia, so svojou osobitou vežou v štýle UFO. Na pravom brehu je najstarší verejný park strednej Európy, Sad Janka Kráľa, a vedľa neho sa nachádza jedno z niekoľkých bratislavských moderných nákupných centier, Aupark.

 

Mesto má silnú umeleckú tradíciu. V Slovenskom národnom divadle sa konajú pravidelné koncerty a operné predstavenia a je tu aj niekoľko vynikajúcich galérií.

 

Ak chcete ísť mimo centra, vďaka výbornej pozícii Bratislavy na brehoch Dunaja pod zalesnenými svahmi Malých Karpát je prechádzka v lese alebo jazda na bicykli pozdĺž rieky vzdialená len niekoľko minút cesty.

 

Len o niečo ďalej sú malokarpatské mestá známe výrobou vína. Avšak ktorákoľvek reštaurácia v meste ponúka celý rad miestnych výrobkov, plody storočia starej vinárskej tradície nášho regiónu.

 

Bratislava je bezpečná destinácia s rozumnými cenami, ktorú objavuje stále viac a viac turistov. Radi privítame aj Vás.

 

Užite si svoj pobyt!

Andrej Ďurkovský, primátor Bratislavy

 

 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Vážení návštevníci,

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
virtuálne prehliadky

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa