Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Doprava > Mestská hromadná doprava


 
 

Tipy na voľný čas - archív dokumentov

Sad Janka Kráľa
Charakter Bratislavy sa mení s každým ročným obdobím a mesto neustále prináša celý rad možností. Pokiaľ však v meste plánujete stráviť iba pár dní alebo hodín, ponúkame Vám zoznam desiatich aktivít, ktoré by ste si pri návšteve Bratislavy nemali nechať ujsť:

 
 
 

 

1. Vyberte sa na prechádzku pešou zónou Starého Mesta a vdychujte atmosféru jeho stáročia starých ulíc, námestí a budov.

2. Vychutnajte si šálku kávy v niektorej z kaviarní v centre mesta.

3. Navštívte jednu zo znamenitých galérií mesta, napr. Galériu hlavného mesta Bratislavy v Pálffyho paláci a zažite prechádzku unikátnou umeleckou inštaláciou s názvom „Pasáž“ od Mateja Kréna.

4. Navštívte jedno z unikátnych múzeí Bratislavy, napr. Múzeum hodín alebo Múzeum farmácie.
 
5. Vyberte sa na krátku prechádzku alebo cestu autobusom až k hradu, kde sa v súčasnosti konajú dočasné historické výstavy. Z hradieb historického hradu sa môžete pozrieť na neďaleké Maďarsko, Rakúsko a povodie Dunaja.

6. Pokiaľ prekypujete energiou, pokračujte cez svah obklopujúci hrad zastavaný peknými vilami k impozantnému sovietskemu vojnovému pamätníku na Slavíne. Poskytne vám strhujúci výhľad na celé mesto.

7. V prípade dobrého počasia si urobte výlet loďou. Proti prúdu Dunaja sa dostanete k historickým hradným zrúcaninám na Devíne alebo po prúde k pozoruhodnému Múzeu Danubiana Meulensteen Art Museum.

8. Vychutnajte si pohárik miestneho vína či piva v jednom z mestských barov alebo vínnych pivníc. Počas večernej prechádzky bratislavskou promenádou Korzo si možno opäť radi dáte ďalší pohárik v niektorej z kaviarní.

9. Ochutnajte jedlá klasickej slovenskej kuchyne alebo aj špeciality z rôznych kútov sveta na večeri v jednej z mnohých reštaurácií hlavného mesta.

10. Keď je noc ešte mladá, navštívte niektorý zo štýlových klubov mesta, alebo sa poprechádzajte, mestom plného svetla, pozdĺž brehov Dunaja.


 

 
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Voľný čas > Tipy na voľný čas

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
virtuálne prehliadky

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa