Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > B2B


 
 

Kultúra

 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 371 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 15  ďalšia stránka >
 
 • Opera BrunchPotrava pre telo i dušu
  12. októbra 2014
  Taliansky operný brunch & Gioacchino Rossini:
  Barbier zo Sevilly
  Nedeľný brunch v reštaurácii River Bank od 12:00 – 15:00 hod a komická opera v dvoch dejstvách v taliančine v historickej budove Slovenského národného divadla so začiatkom o 17:00 hod.

  Viac informácií a rezervácie:
  concierge.bratislava@kempinski.com

 • SNGSNG - podujatia 21.-27.9.2014
  Slovenská národná galéria vytvorila aj v týždni 21.-27.9.2014 zaujímavý program.

  Siesta v galérii: DVE KRAJINY(Nedeľný pohodový výklad s lektorom prierezovo predstaví celú výstavu.), Filmová prehliadka / Od Tatier k Dunaju: Od mesta k mestu, In The Midle Design Forum 2014 / Workshopy, Kurátorský výklad na výstave: DVE KRAJINY, MUST JOON
  (medzinárodná skupina umelcov a študentov, ktorí začali spolu tvoriť na estónskej Akadémii umenia v roku 2013.), aha, bude krstenie... (krst knihy Tomáša Kompaníka o slovenských výšivkách AHA.)

 • SNM120 rokov Slovenského národného múzea
  október 2014, SNM

  Slovenské národné múzeum má v mesiaci október pripravených množstvo atraktívnych výstav. Súčasne pri príležitosti 120. výročia SNM vás pozývame aj na výstavu "120 rokov Slovenského Národného Múzea"

  Výstava 120 rokov SNM prináša návštevníkom pohľad do histórie múzejníctva na Slovensku prostredníctvom najcennejších exponátov z múzeí celého Slovenska. Počas výstavy sa budú predmety pravidelne vymieňať, čím sa zvýši jej atraktívnosť a zaujímavosť pre návštevníkov.

 • Kapitulské dvoryKapitulské dvory
  20.9.2014, Kapitulská ulica

  Občianske združenie OŽIVENIE KAPITULSKEJ ULICE v spolupráci s Rímskokatolíckou cirkvou, Bratislavským kultúrnym a informačnym strediskom a organizáciou Bratislava Tourist Board sa po úspechu podujatia jarných „Kapitulských dvorov “ rozhodlo v mesiaci september zopakovať tzv. jesenné „Kapitulské Dvory“.

 • Jazzové dniH. Masekela a R. Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
  24.10.2014, Bratislavské jazzové dni

  Hugh Masekela, jeden z najlepších trubkárov a Robert Cray, americký bluesový spevák a gitarista s piatimi Grammy - aj takto bude vyzerať piatkový večer, 24. októbra, na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa 2014.

 • SwingLET’S SWING IT!
  27.9.2014, HlavaXXII

  Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby už niekoľko rokov organizuje v Bratislave koncertno-tanečné večery, ktorými obnovuje starú bratislavskú tradíciu tančiarní a čajov o piatej, kam sa ľudia chodili zabávať a tancovať na živú hudbu. Ďalší z týchto nezabudnuteľných večerov pod názvom LET’S SWING IT! sa uskutoční 27. septembra od 19:30 v hudobnom klube Hlava XXII.

 • Antonin KratochvilAntonín Kratochvíl Domovina Homeland
  8. 10. - 2. 11. 2014 Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislave
  Výstava Antonína Kratochvíla Domovina spojená s premietaním dokumentov a workshopom… Svetoznámy fotograf po prvý krát na Slovensku

 • dve krajinyStiahnite si zadarmo Mednyánszkého!
  Slovenská národná galéria ponúka aktualizovanú verziu webstránky dvekrajiny.sng.sk, ktorá sprevádza multižánrovú výstavu s názvom "Dve krajiny - Obraz Slovenska: 19. storočie × súčasnosť".

 • MobilizáciaMOBILIZÁCIA pri bunkri
  20.9.2014

  Múzeum petržalského Vás pozýva na verejné podujatie MOBILIZÁCIA pri bunkri B-S 4 Lány v Petržalke v sobotu 20.9.2014.

 • Prešporské večeryPrešporské večery: Príbeh pamiatkového výskumu Bratislavského hradu v rokoch 2008-2013
  10.9.2014 o 18:00 v Balassiho inštitút

  Pozývame Vás na septembrovú prednášku z projektu Prešporské večery, ktorá sa uskutoční dňa 10.9.2014 o 18:00 v Balassiho inštitúte, Palisády 54, 1. posch. Prednáša: Marian Havlík (Pamiatkový úrad SR) Vstup voľný.

 • DinosauriumIMPOZANTNÁ VÝSTAVA DINOSAURIUM PREDSTAVÍ JEDNU Z NAJVÄČŠÍCH SVETOVÝCH ZBIEROK AUTENTICKÝCH KOSTIER DINOSAUROV
  10.9.2014 - 6.1.2015, Incheba, Pavilon B2

  DINOSAURIUM – jedinečná výstava originálnych kostier a fosílií dinosaurov prvýkrát na Slovensku! Unikátne putovanie pravekom, ktoré očarí malých, aj veľkých návštevníkov!

 • Mucha kvartetMucha Quartet hrá Dvořáka
  7. 9. 2014, Mirbachov palác, Bratislava v rámci projektu Fórum mladých talentov
  Sláčikové kvarteto Mucha Quartet v spolupráci s kultúrnymi organizáciami vybraných miest na Slovensku a podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky zahajuje svoj koncertný cyklus s názvom „Mucha Quartet hrá Dvořáka“ .

 • bratislavské jazzové dniŠtvordňové Džezáky privítajú opäť svetových jazzmanov
  23.-26.10.2014, Stará tržnica

  Do Bratislavy sa vracajú najobľúbenejší jazzoví hudobníci – John Scofield, Make Stern a Victor Wooten vystúpia na jubilejnom 40. ročníku Bratislavských Jazzových Dní v Inchebe od 24. do 26. októbra. Organizátori pripravili aj špeciálne prekvapenie, pribudol festivalový deň - 23. október v Starej Tržnici, s prehliadkou toho najlepšieho slovenského jazzu.

 • Nedeľný brunchNedeľný brunch
  River Bank Restaurant, každú nedeľu: 12:00 – 15:00 h.
  Zahŕňa široký výber pochúťok medzinárodnej kuchyne v kombinácii s tematicky ladenými jedlami, detský bufet, výber nealko nápojov, pohár Kempinski sektu, živú hudbu & parkovanie.

 • Ochutnávka koňakovOchutnávka koňakov - Cognac Discovery
  25.9.2014, 19:30
  To najlepšie z Francúzska – Maxime Trijol

  Maxime Trijol je rodinná firma, ktorá vyrába koňaky už od roku 1859. Ochutnajte výber z ich exkluzívnych koňakov spolu s degustačnou večerou.

 • Regionálna kuchyňaPríďte ochutnať špeciality regionálnej kuchyne!
  11.-13. september, 11:00-22:00, Primaciálne námestie

  Navštívte Culinary Days a zažijete regionálnu, sezónnu a čerstvú kuchyňu s prvotriednym servisom.
  Organizátor a garant podujatia Sharkam Catering so svojimi partnermi vám umožní vychutnať si gastronomický zážitok a presvedčiť sa, že aj tradičné jedlá sa môžu podávať efektne a moderne

 • bažant kinematografBAŽANT KINEMATOGRAF 2014
  Bratislava, (Hlavné nám.), začiatok 20:30 HOD.
  • 27.08. Fair Play
  • 28.08. Tigre v meste
  • 29.08. Kandidát

 • Bratislavské hudobné slávnosti50. ročník Bratislavských hudobných slávností
  21. 9. – 12. 10. 2014

  Na jubilejný 50. ročník Bratislavských hudobných slávností sa organizátori v spolupráci s Festivalovým výborom BHS rozhodli pozvať orchestre resp. umelcov z krajín, z ktorých umelecké telesa patrili medzi najčastejších hostí festivalu, aby spolu s reprezentatívnymi predstaviteľmi slovenských umelcov boli v tom najlepšom slova zmysle prehliadkou súčasnej interpretačnej úrovne.

 • Rímske hryRímske hry 2014 - Viem, že nič neviem
  6. 9. 2014, 14:00 – 18:00, Gerulata

  V Antickej Gerulate v Rusovciach pripravujeme 16. ročník podujatia Rímske hry 2014. Osvedčenú klasiku obohacujeme o novinky – virtuálne poznávanie histórie pomocou interaktívnych zariadení. Veríme, že návštevníci si vytvoria kvalitnejšiu predstavu, ako vyzeral svet v dobe slávnej Rímskej ríše, ktorú pripravujeme s VIS GRAVIS a OZ SCCG. Odborná garancia PhDr. Jaroslava Schmidtová, dramaturgia PhDr. Beáta Husová.

 • Salón pivaOriginálny salón piva - 1. ročník ochutnávky pivovarov
  11.- 12.- 13. september 2014, Stará tržnica Nám. SNP v Bratislave.
  Prijmite pozvanie do Bratislavy a staňte sa súčasťou skvelej spoločnosti pivárov a poctivého piva!
  Salón Piva v Starej tržnici je prezentácia pivovarov zo Slovenska, Českej republiky a vlastne aj sveta, formou ochutnávky.Cieľom Salónu Piva v Starej tržnici je prezentovať tradične varené pivo ako nápoj, ktorý má svoj príbeh, svoju hodnotu, výnimočnosť a poukázať na jeho špecifiká a jednotlivé druhy. Zároveň naučiť návštevníkov výstavy porozumieť spôsobu podávania a konzumácie piva, jeho kombináciách s rôznymi druhmi jedál a pod. Zámerom je povýšiť hodnotu tradične vareného piva na úroveň akú si zaslúži.

 • Jazzové sobotyJazzové soboty v LEMONTREE
  6.9.-27.9.2014 každá septembrová sobota - 21:00 - 24:00, Lemontree

  Počas celého septembra si sobotné večery môžete vychutnať v LEMONTREE pri kvalitnej jazzovej hudbe a dobrom jedle.

 • Bratislava CantatBratislava Cantat I.
  21-24.8.2014, Hudoba sien Klarisky

  Na Medzinarodnom festivale spevackych zborov a orchestrov Bratislava Cantat I. si budete mocť vychutnať vystupenia suborov z Brazilie, Indonezie, Slovenska, Česka a Poľska. Otvaraci koncert sa uskutočni vo štvrtok 21. augusta v Hudobnej sieni Klarisky. Podujatie potrva do nedele 24. augusta, keď sa jednotlive subory predstavia na omšiach v bratislavskych kostoloch.

 • Katedrálny organový festivalKatedrálny organový festival
  do 11.9.2014, Katedrala sv. Martina, Bratislava, Zohor

  V Katedrale sv. Martina v Bratislave pokračuje piaty ročnik Katedralneho organoveho festivalu. Vo štvrtok 14. augusta zahra Alessandro Bianchi z Talianska a o tyždeň neskor si budete mocť vychutnať koncert Rakušana Michaela Kollera, ktory predstavi svoje improvizacie na obrazy Teodora Tekela. Obaja umelci zahraju na organe Geralda Woehla.

 • Slovak Geoawards 2014SLOVAK GEOAWARDS 2014
  6.septembra 2014, 09.00 hod - 19.00 hod; Areál Divoká Voda, Vodné Dielo Čunovo, Bratislava

  - Galavečer s vyhlásením vysledkov celoslovenskej ankety "GeoAwards 2014"
  - Výstavu Slovak Wood Geocoin s výmennými FLASH MOB eventami
  - zábavné atrakcie na vode
  - megaeventové LAB kešky
  - množstvo sprievodných eventov
  - zaujímavý sprievodný program
  - slovenský mega-eventový geocoin
  - Detský kútik so súťažami a tvorivou dielňou

 • Oslavy svätého VavrincaOslavy sv. Vavrinca – patróna kuchárov a cukrárov
  9. august, Hlavné námestie

  Delikatesy z rôznych druhov mäsa, grilovanú zeleninu či zákusky budete môcť ochutnať na siedmom ročníku gastronomického podujatia s názvom Oslava sv. Vavrinca– patróna kuchárov a cukrárov. Bratislavský klub kuchárov a cukrárov vás pozýva pochutnať si v sobotu 9. augusta od 11:00 na Hlavné námestie

 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 371 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 15  ďalšia stránka >
 

Súvisiace odkazy

 
Rozbaliť celý strom zložiek dokumentov

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Kultúra

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa