Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka


 
 

Kultúra

 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 338 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 14  ďalšia stránka >
 
 • zazitkove pondelkyZážitkové pondelky
  od 21. júla do 15. septembra

  Počas letnej turistickej sezóny ponúka Bratislavská organizácia cestovného ruchu turistom možnosť tráviť voľný čas v Bratislave zmysluplne. V rámci Zážitkových pondelkov od 21. júla do 15. septembra si môžu návštevníci hlavného mesta vybrať z ponuky pre milovníkov histórie, umenia alebo športu.

 • den otvorenych dveriDni otvorených dverí na Letisku M. R. Štefánika
  7.-9.8.2014, Letisko

  Prehliadka priestorov verejnej aj neverejnej časti nového terminálu, ukážky práce policajných psov či letu jastrabov alebo sokolov. Aj to na vás čaká počas Dní otvorených dverí na Letisku M. R. Štefánika, ktoré budú od 7. do 9. augusta.

 • Bratislava v 16. a 17. storočíBratislava v 16. a 17. storočí
  Uhorské renesančné bojové umenia a tanec v podaní skupiny Fringia vám priblížia život v Bratislave v 16. a 17. storočí. Zažiť ich budete môcť počas tretieho júlového víkendu (19. a 20. 7.) na bratislavských mestských hradbách. Nasledujúci víkend si zas budete môcť pozrieť vystúpenia stredovekých a novovekých historických skupín v rámci programu Živá história na hradbách.

 • Obchod v múzeuSpomienka na Prvú svetovú vojnu
  20.7.2014 o 18:00, Obchod v múzeu na Bielej ulici

  Navštívte Obchod v múzeu na Bielej ulici, kde v nedeľu 20. júla o 18:00 otvoria výstavu pri príležitosti 100. výročia vypuknutia Prvej svetovej vojny. V interaktívnom múzeu obchodu v štýle minulých storočí si okrem pripomenutia jednej z najsmutnejších udalostí histórie budete môcť pozrieť aj expozíciu s jedinečnými exponátmi zo starých bratislavských obchodov a fabrík.

 • Nedbalka ÚľuvUmelecké pondelky v Nedbalke a ÚĽUVe
  Turisti v hlavnom meste môžu aj v pondelok navštíviť Galériu Nedbalku a Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV). Každý pondelok do 8. septembra sa v rámci projektu Umelecké pondelky interaktívne prepojí profesionálne výtvarné umenie a tvorivá dielňa, kde môžete nielen vidieť, ale si aj vyskúšať jedinečné spôsoby výroby

 • berkshire youthBerkshire Youth Orchestra
  Vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu si budete môcť vychutnať koncert Berkshire Youth Orchestra z Veľkej Británie pod vedením dirigenta Jonathana Burnetta. Vystúpenie, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 24. júla o 19:00 v rámci festivalu Medzinárodná Bratislava, bude zároveň pripomienkou 100. výročia vypuknutia Prvej svetovej vojny.

 • medzinárodný mládežnícky festivalMedzinárodný mládežnícky hudobný festival
  27. júl o 20:00, Hlavné námestie

  Na Medzinárodnom mládežníckom hudobnom festivale sa môžete tešiť na vystúpenia súborov z Česka, Hongkongu, Poľska, Chorvátska, Lotyška, Poľska a Ukrajiny. Na otváracom koncerte 27. júla o 20:00 vystúpi na Hlavnom námestí Cappella Istropolitana, pričom tento koncert bude taktiež súčasťou Festivalu Music Square

 • bee_freeBee Free
  Festival BeeFree, ktorý je najväčšou tanečnou akciou na Slovensku, sa aj tento rok uskutoční v bratislavskom Čunove. Atraktívny areál Divoká voda bude hostiť šestnásty ročník podujatia od piatku 25. júla. Párty, aká u nás nemá páru a ktorá bola a vždy bude zadarmo, potrvá 36 hodín bez prestávky, a to až do nedele 27. júla ráno.

 • harmony friendsClose Harmony Friends
  26.7.2014, Reduta

  V Slovenskej filharmónii zažijete neopakovateľný zážitok v podaní slovenskej acapella formácie Close Harmony Friends, ktorej členovia využívajú ako jediný hudobný nástroj iba svoj hlas. Skupina pod vedením Mária Fančoviča predvedie v sobotu 26. júla vokálne spracovanie piesní od Freddieho Mercuryho, U2 či Carlosa Santanu.

 • letná čitáreňKultúrne leto v Letnej čitárni U Červeného raka
  každý štvrtok, Michalská ulica

  Milovníkov literárnej tvorby pozývame do Letnej čitárne U červeného raka na Michalskej ulici, kde na nich každý štvrtok čakajú zaujímavé prezentácie. Sedemnásteho júla japonský novinár žijúci na Slovensku Masahiko Shiraki uvedie svoju novú knihu Masahikovými očami, pričom sprevádzať ho budú jeho manželka, herečka Oľga Belešová, kameraman Pavol Pekarčík, režisér Ivan Ostrochovský, moderátor Dado Nagy a dychová hudba Prespolanka. O týždeň neskôr sa zas uskutoční paradivadelná prezentácia kreslenej knihy Proti srsti a písaných obrazov Čičmiansky cyklus autora Miloša Karáska.

 • shakespearovské slávnostiLetné shakespearovské slávnosti
  Na Bratislavskom hrade budete mať aj tento rok možnosť navštíviť Letné shakespearovské slávnosti. Prvou z troch tohtoročných hier bude komédia Večer trojkráľový alebo Čo len chcete v réžii uznávanej maďarskej režisérky a riaditeľky divadla Vígszinház Enikő Eszenyi. V predstavení, ktoré budete môcť vidieť od 18. do 23. júla, sa predstavia Daniel Žulčák, Judit Bárdos, Tomáš Maštalír, Kristína Turjanová či Eva Sakálová. V ich podaní vás čaká dynamická a energická komédia, kde dominantnú úlohu zohráva aj hudba. Niet preto divu, že väčšina účinkujúcich je zdatná aj v hre na hudobných nástrojoch.

 • Jazzové sobotyLetné jazzové soboty v Lemontree
  od 5.7.2014, každú sobotu, LEMONTREE

  Počas celého leta si sobotné večery môžete vychutnať v LEMONTREE pri kvalitnej jazzovej hudbe a dobrom jedle.

 • Dve tváreLetný večer na výstave: DVE KRAJINY. Obraz Slovenska: 19. storočie x súčasnosť
  štvrtok 17. 7. 2014 / 18:00, Esterházyho palác

  Ako sa premeny žánru slovenskej krajiny zhostilo umenie cca od 60. rokov 20. storočia po dnešok? O intervenciách súčasného umenia v rámci výstavy DVE KRAJINY Obraz Slovenska. 19. storočie × súčasnosť porozprávajú kurátori Katarína Bajcurová, Petra Hanáková, Aurel Hrabušický.

  Súčasťou večera bude aj pohár vína.

  Vstupné 4€ / 2€, priatelia SNG vstup voľný

 • SNG StanovačkaVýlet do krajiny - SNG stanovačka
  1. - 3. august 2014, Kaštieľ Strážky

  Poznáte kaštieľ v Strážkach pri Kežmarku? Viete, že množstvo diel maliara Ladislava Mednyánszkeho vzniklo práve tu? Máte chuť ísť v lete stanovať?
  Prvý augustový víkend vás pozývame na galerijnú stanovačku pri Kaštieli Strážky, ktorá je programovým doplnením výstavy DVE KRAJINY. Obraz Slovenska: 19. storočie × súčasnosť.

 • Prešporské večeryPrešporské večery: Grófi zo Svätého Jura a Pezinka a Bratislava
  Prednáška sa zaoberá vzťahom grófov zo Svätého Jura a Pezinka s kráľovským mestom Bratislava od začiatku 13. storočia až do vymretia rodu v roku 1543. Bližšie sa venuje chotárnym a mýtnym sporom ale aj vzájomnému obchodu s vínom a spolupráci počas mierových časov i vojenského ohrozenia v krajine.

 • UprisingUprising reggae festival
  21.-23.8.2014, Zlaté Piesky

  Festival Uprising povoláva nové posily do programu. Príde reggae hitmaker Junior Kelly, dnb legenda Aphrodite, či Iration Steppas!
  Za 7 rokov existencie sa Uprising vypracoval na najväčší festival hlavného mesta a jedno z najzaujímavejších podujatí Strednej Európy. Uprising je dôkazom, že aj podujatie postavené na menšinových žánroch sa môže zaradiť medzi najväčšie festivaly v krajine.

 • Workshops swingWORKSHOP s Michaelom Arenellom a jeho bandom!
  26.8.2014, KontAKT Ventúrska ulica

  Michael Arenella so svojimi hudobníkmi urobí pre záujemcov 26.8.2014 o 19:00 hod. zaujímavý workshop v rámci večerných jazzových ateliérov v centre KontAKT na Ventúrskej ulici v Bratislave.
  Michael Arenella & His Dreamland Orchestra je prvotriedny tanečný orchester, ktorý oživuje tradíciu hot-jazzu 20-tych a ranných 30-tych rokov minulého storočia. Michael Arenella je charizmatický trumpetista a spevák, ktorého citlivý barytón robí aj z najsarkastickejšej piesne lahodnú skladbu.

 • Golden age koncertGolden age koncert
  27.8.2014 o 19:00, V-klub, Nám. SNP 12

  Výnimočná hudobná udalosť sezóny! Jedinečný koncert troch absolútne štýlových hudobných zoskupení, aký sa v našich zemepisných šírkach ešte neuskutočnil. Tri kapely hrajúce pôvodný ragtime, hot-jazz a swing z obdobia 20-tych až 40-tych rokov minulého storočia. Hudobníci hrajúci na originálnych hudobných nástrojoch, šarmantní speváci, skladby v pôvodných aranžmánoch a k tomu veľa pozitívnej energie z hudby až spoza ‘veľkej mláky‘ Vám prinesie v stredu 27. augusta do V-klubu v Bratislave Michael Arenella & His Dreamland Orchestra (USA), Fats Jazz Band (SK) a Saxophone Syncopators (CZ/SK).

 • dve krajinyDVE KRAJINY. Obraz Slovenska: 19. storočie x súčasnosť
  3. 7. - 19. 10. 2014, Esterházyho palác, 2. a 3. poschodie
  Slovenská národná galéria Vás pozýva na výstavu DVE KRAJINY, Obraz Slovenska. 19. storočie × súčasnosť.

 • Piatkové barbequeAmerické piatkové BBQ aj s deťmi [PDF, 642 kB]
  každý piatok od 20. júna do 12. septembra 2014, 18:00 - 22:00 hod. - terasa reštaurácie River Bank

  Každý piatok až do 12. septembra Vás na terase reštaurácie River Bank čaká Americké piatkové Barbecue. Konzumné 39 EUR na osobu.

  River Gallery ponúka tiež najmenším hosťom tvorivé dielne plné zábavy a kreslenia

 • hudba na DunajiHudba na Dunaji
  Aj tento rok môžete absolvovať obľúbené letné plavby po Dunaji. Na lodi Martin zažijete hudobné plavby pre dospelých a tiež tematicko- interaktívne plavby pre rodiny s deťmi. Siedmeho júla večer bude pre vás pripravený koncert skupiny Lerry & Comeback, o týždeň neskôr popoludní zas zábavná plavba Pirátislava, v rámci ktorej na vás čaká interaktívne predstavenie s divadlom Dunajka.

 • Slovakia FolkSlovakia Folk
  3. - 6. júla 2014

  Pestrú škálu folklóru budete môcť zažiť počas Medzinárodného folklórneho festivalu pre detské, mládežnícke a dospelé folklórne skupiny a zbory. Na podujatí, ktoré sa uskutoční od 3. do 6. júla v historickom centre Bratislavy, sa predstavia zbory zo Slovenska, Veľkej Británie, Izraela, Ruska a Ukrajiny.
  Vstup je voľný.

 • medzinárodný mládežnícky festivalMedzinárodný mládežnícky hudobný festival
  10.7.2014-13.7.2014, Hlavné námestie

  Vystúpenia až 23 súborov z Estónska, Izraela, Holandska, Srbska, Ruska, USA, Juhoafrickej republiky, Česka, Hongkongu, Chorvátska, Lotyška, Poľska a Ukrajiny budete môcť vidieť na šiestom ročníku Medzinárodného mládežníckeho hudobného festivalu. Na otváracom koncerte pre orchestre vystúpia 10. júla o 17:00 na Hlavnom námestí Ma'ale Adumim Orchestra z Izraela, Arcato Ensemble a Scala Ensemble z Holandska. Podujatie potrvá do 13. júla.

 • Spojila nás pieseňSpojila nás pieseň
  Na Hlavnom námestí sa v spolupráci s občianskym združením Ambrelo v piatok 4. júla uskutoční koncert nevidiacich umelcov s názvom Spojila nás pieseň. Zaspievajú Maroš Bango zo Slovenska, Radek Žalud z Česka, Anna Federewska z Poľska a Szilvia Agárdi z Maďarska.

 • Francúzsky deňFrancúzsky deň
  14.7.2014 - Hlavné námestie

  Príďte na Hlavné námestie spoznať francúzsku kultúru či ochutnať tradičné francúzske jedlá. Podujatím Francúzsky deň sa Bratislava v pondelok 14. júla už po štvrtý raz zapojí do osláv francúzskeho štátneho sviatku–výročia dobytia Bastily. Hlavné námestie sa v tento deň premení na francúzsky vidiek, na pripravovaných trhoch budú svoje výrobky ponúkať francúzske spoločnosti a firmy. Chýbať nebude ani ochutnávka francúzskych jedál a špecialít. Okrem trhov bude pre vás pripravený aj kultúrny program, v rámci ktorého vystúpia francúzski a slovenskí interpreti ako Anastasia, Thierry and Friends, Denis Dheym s orchestrom Andante a skupina Stabar.

 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 338 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 14  ďalšia stránka >
 

Súvisiace odkazy

 
Rozbaliť celý strom zložiek dokumentov

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Kultúra

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
virtuálne prehliadky

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa