Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka


 
 

Kultúra

 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 386 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 16  ďalšia stránka >
 
 • ZuckermandelZUCKERMANDEL, „Medzi Dunajom a hradným bralom“
  štvrtok, 20. november 2014, Bratislava, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Žižkova ulica (ulica Márie Terézie).

  Bratislavské dunajské nábrežie čakajú v najbližších rokoch veľké premeny. V jednej z najlukratívnejších častí nášho hlavného mesta prebehne rozsiahla nová výstavba. Nebude sa stavať na holej lúke, ale na miestach, ktoré kedysi dýchali históriou a ktoré boli nepochybne významné pre dejiny Bratislavy. Osobitne to platí o Zuckermandli, z ktorého nám dodnes ostalo už len niekoľko historických budov. Paradoxne práve táto časť Podhradia nebola doposiaľ podrobne historicky zmapovaná. Pripravovaná konferencia má ambíciu poskytnúť priestor k otvoreniu vedeckej diskusie na tému dejín tejto historickej časti.

 • štvrtok nalieva vinárŠtvrtok nalieva vinár: Vinocentrum v Svätom Jure prináša už 3. kolo prezentácií svätojurských vinárov
  každý štvrtok, Vinocentrum Svätý Jur

  Vinocentrum v Svätom Jure opäť prináša už 3. kolo prezentácií svätojurských vinárov svojim fanúšikom. Poznať ich môžete aj zo Staromestskej viechy, preto určite neváhajte vycestovať "za dobrým vínom a zaujímavým odborným slovom" do Svätého Jura.

  Každý štvrtok od 19:00 Vám bude vo Vinocentre v Svätom Jure nalievať a o víne rozprávať jeden z miestnych vinárov.
  Vstupné je 9 eur (zahŕňa degustáciu aj občerstvenie).

 • zimná krajinaZIMNÁ KRAJINA FANTÁZIE
  22. november od 10:00 - 15:00, Kaviareň a rodinný priestor TUTO - Stará tržnica - Námestie SNP 25, Bratislava
  TUTO otvára zimnú sezónu detského programu pod názvom Zimná krajina fantázie
  Hrali ste sa s deťmi na indiánov? Plávali ste v podmorskej krajine? Spoznávali ste zimnú krajinu fantáziu? To všetko a ešte oveľa viac bude odteraz možné v kaviarni s detským kútikom TUTO v Starej tržnici v Bratislave! TUTO sa bude každý mesiac meniť na iný svet stimulúci detské zmysly a podporujúci ich zručnosti a kreativitu.
  Od soboty 22. novembra sa TUTO premení na ZIMNÚ KRAJINU FANTÁZIE. Deti si vyskúšajú ako sa býva v iglu, na tvorivých dielničkách budú spolu s rodičmi vyrábať snehuliakov z recyklovaných materiálov, premietať sa budú zimné rozprávky a na deti čakajú zábavné súťaže a zimné prekvapenie.

 • silvester ufoSilvestrovský GALAVEČER
  31.12.2014

  Príďte osláviť Silvester na výhliadkovú vežu UFO

 • svetlo na hraneSVETLO NA HRANE Moderna a neskorá moderna. Architektúra vo fotografii
  Termín: 7. november 2014 – 15. február 2015
  Miesto: Slovenská národná galéria, Esterházyho palác, 3. poschodie, Námestie Ľ. Štúra 4, Bratislava
  Koncepcia: Lucia Almášiová, Viera Dlháňová

  Slovenská národná galéria Vás pozýva na výstavu Svetlo na hrane. Moderna a neskorá moderna. Architektúra vo fotografii. Koncepčne ju pripravili kurátorky Slovenskej národnej galérie Lucia Almášiová a Viera Dlháňová. V priestoroch tretieho poschodia Esterházyho paláca Vám predstaví vyše 200 diel od viac ako 60 autorov zo zbierok múzeí a galérií, ako aj z ďalších inštitúcií a od súkromných majiteľov z celého Slovenska i z Českej republiky.

 • nové pohľadyVýstava SK/AT prináša nové pohľady na slovensko-rakúsku hranicu
  5. novembra - 3.12.2014 sa v Galérii Dunaj predstaví projekt mladých slovenských a rakúskych umelcov. Výstava SK/AT skúma viac ako 100 kilometrov tvoriacich hranicu medzi Slovenskom a Rakúskom. Prináša pohľad mladých výtvarníkov na jej minulosť a súčasnosť, zmeny i stereotypy, ktoré ju definujú.

 • považiePovažie
  28. 10. 2014 - 15. 2. 2015 vo výstavno-predajnom priestore Predná izba na Námestí SNP 12 Bratislava

  Výstava ľudovoumeleckej výroby na Považí. Pozývame vás na stretnutie s ľudovoumeleckou výrobou z Považia. Spoznať tu môžete vzácne artefakty z Múzea ĽUV, ale aj zakúpiť si výrobky od súčasných výrobcov. Súčasťou výstavy sú aj hračky, ktoré nie sú zďaleka iba pre deti. Priťahujú pohľady veľkých aj malých a pri pohľade na ne si môžete zacestovať v čase späť do detstva. Určite si pamätáte ako sa na drevenom koni dalo za jeden podvečer prejsť okolo celého sveta.

 • farbené do modraFarbené do modra
  26. 9. 2014 - 10. 1. 2015 v Galérii ÚĽUV na Obchodnej 64 v Bratislave
  Modrotlač v tradícií a móde. Výstava venovaná minulosti i súčasnosti modrotlačiarskeho umenia a remesla prináša svieži pohľad na toto špecifické textilné spracovanie, ktoré je typické pre európsky región. Máte tu možnosť vidieť dobové inštalácie z bežného vidieckeho života, v kontraste s modernými súčasnými návrhmi mladých autorov. Spoznáte tu aj zákulisie modrotlačovej výroby, nájdete tu modrotlačové formy, archivárske záznamy o jednotlivých typoch vzorov, ako aj „laboratórium“ s potrebnými chemikáliami a ozajstnú rastlinu indigovníka.

 • Modre blueModré Blue(s)
  17.09. 2014 - 10.01. 2015 v Dizajn Štúdiu ÚĽUV, Dobrovičova 13, Bratislava.

  Výstava sviežich študentských prác využívajúc modrotlač. Práce študentov Školy úžitkového výtvarníctva J. Vydru pod vedením svojich pedagógov dokazujú, že tradičná technika modrotlače môže ožiť aj v súčasnom dizajne. Nalaďte sa na modrú a príďte sa pozrieť do Dizajn štúdia na najnovšie modrotlačové látky, modrotlačové formy, ale aj tašky, odev, vankúše, či obal na notebook.

 • silvester v kempinksiSilvester v Kempinski
  Oslávte Silvestra na najvychytenejšej top párty roka v Bratislave – zažite Golden Night v Kempinski Hoteli River Park!

 • mff16. ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava prinesie aj tento rok najpozoruhodnejšie snímky aktuálnej filmovej sezóny
  8.-14.11.2014

  Tohtoročný 16. MFF Bratislava premietne vo svojom programe kvalitné, žánrovo a tematicky rôznorodé filmy. Jadro festivalového programu tvoria tri súťažné sekcie, ktoré sa sústreďujú na objavovanie nových talentov a budúcich hviezd svetového filmu. Súťaže dopĺňajú stabilné programové sekcie - Panoráma, Proti prúdu, Príbehy, Pocta, Focus, Zvláštne uvedenie a Made in Slovakia.

 • Zabijackove dniZabíjačka po Sharkamácku...posledná sezóna tohto roka!
  9.10.-11.10.2014, Primaciálne námestie

  „Zabíjačkové špeciality“ slovenskej kuchyne, Vás čakajú na Primaciálnom námestí už 9.októbra do 11. októbra 2014., od 11.00 do 22.00 hod.

 • Eszter Csurka "Na prahu vnímania"
 • bezplatne prehliadkyBezplatné prehliadky Bratislavy počas osláv Svetového dňa cestovného ruchu
  27.9.2014-29.9.2014
  Bratislavská organizácia cestovného ruchu pripravila v rámci tohtoročného Svetového dňa cestovného ruchu, ktorý si pripomenieme 27. septembra, pre návštevníkov hlavného mesta ale aj jeho obyvateľov tri bezplatné tematické prehliadky.

 • wavesWaves Bratislava 2014 opäť spojí kluby a uvedie takmer 100 koncertov – všetko za jedno vstupné!
  3.-5.10.2014

  Čaká Vás takmer 100 koncertov slovenských a zahraničných kapiel vo vybraných kluboch v centre Bratislavy. Toto unikátne medzinárodné podujatie spája prvky B2B eventu, konferencie a hudobného festivalu. Návštevníkom sa tak ponúka jedinečná možnosť objaviť potenciálne budúce hviezdy hudobného neba ešte predtým, než sa nimi stanú. A to všetko len za jedno vstupné do všetkých klubov.

 • Opera BrunchPotrava pre telo i dušu
  12. októbra 2014
  Taliansky operný brunch & Gioacchino Rossini: Barbier zo Sevilly
  Nedeľný brunch v reštaurácii River Bank od 12:00 – 15:00 hod a komická opera v dvoch dejstvách v taliančine v historickej budove Slovenského národného divadla so začiatkom o 17:00 hod.

  Viac informácií a rezervácie:
  concierge.bratislava@kempinski.com

 • SNGSNG - podujatia 21.-27.9.2014
  Slovenská národná galéria vytvorila aj v týždni 21.-27.9.2014 zaujímavý program.

  Siesta v galérii: DVE KRAJINY(Nedeľný pohodový výklad s lektorom prierezovo predstaví celú výstavu.), Filmová prehliadka / Od Tatier k Dunaju: Od mesta k mestu, In The Midle Design Forum 2014 / Workshopy, Kurátorský výklad na výstave: DVE KRAJINY, MUST JOON
  (medzinárodná skupina umelcov a študentov, ktorí začali spolu tvoriť na estónskej Akadémii umenia v roku 2013.), aha, bude krstenie... (krst knihy Tomáša Kompaníka o slovenských výšivkách AHA.)

 • SNM120 rokov Slovenského národného múzea
  október 2014, SNM

  Slovenské národné múzeum má v mesiaci október pripravených množstvo atraktívnych výstav. Súčasne pri príležitosti 120. výročia SNM vás pozývame aj na výstavu "120 rokov Slovenského Národného Múzea"

  Výstava 120 rokov SNM prináša návštevníkom pohľad do histórie múzejníctva na Slovensku prostredníctvom najcennejších exponátov z múzeí celého Slovenska. Počas výstavy sa budú predmety pravidelne vymieňať, čím sa zvýši jej atraktívnosť a zaujímavosť pre návštevníkov.

 • Kapitulské dvoryKapitulské dvory
  20.9.2014, Kapitulská ulica

  Občianske združenie OŽIVENIE KAPITULSKEJ ULICE v spolupráci s Rímskokatolíckou cirkvou, Bratislavským kultúrnym a informačnym strediskom a organizáciou Bratislava Tourist Board sa po úspechu podujatia jarných „Kapitulských dvorov “ rozhodlo v mesiaci september zopakovať tzv. jesenné „Kapitulské Dvory“.

 • Jazzové dniH. Masekela a R. Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
  24.10.2014, Bratislavské jazzové dni

  Hugh Masekela, jeden z najlepších trubkárov a Robert Cray, americký bluesový spevák a gitarista s piatimi Grammy - aj takto bude vyzerať piatkový večer, 24. októbra, na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa 2014.

 • SwingLET’S SWING IT!
  27.9.2014, HlavaXXII

  Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby už niekoľko rokov organizuje v Bratislave koncertno-tanečné večery, ktorými obnovuje starú bratislavskú tradíciu tančiarní a čajov o piatej, kam sa ľudia chodili zabávať a tancovať na živú hudbu. Ďalší z týchto nezabudnuteľných večerov pod názvom LET’S SWING IT! sa uskutoční 27. septembra od 19:30 v hudobnom klube Hlava XXII.

 • Antonin KratochvilAntonín Kratochvíl Domovina Homeland
  8. 10. - 2. 11. 2014 Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislave
  Výstava Antonína Kratochvíla Domovina spojená s premietaním dokumentov a workshopom… Svetoznámy fotograf po prvý krát na Slovensku

 • dve krajinyStiahnite si zadarmo Mednyánszkého!
  Slovenská národná galéria ponúka aktualizovanú verziu webstránky dvekrajiny.sng.sk, ktorá sprevádza multižánrovú výstavu s názvom "Dve krajiny - Obraz Slovenska: 19. storočie × súčasnosť".

 • MobilizáciaMOBILIZÁCIA pri bunkri
  20.9.2014

  Múzeum petržalského Vás pozýva na verejné podujatie MOBILIZÁCIA pri bunkri B-S 4 Lány v Petržalke v sobotu 20.9.2014.

 • Prešporské večeryPrešporské večery: Príbeh pamiatkového výskumu Bratislavského hradu v rokoch 2008-2013
  10.9.2014 o 18:00 v Balassiho inštitút

  Pozývame Vás na septembrovú prednášku z projektu Prešporské večery, ktorá sa uskutoční dňa 10.9.2014 o 18:00 v Balassiho inštitúte, Palisády 54, 1. posch. Prednáša: Marian Havlík (Pamiatkový úrad SR) Vstup voľný.

 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 386 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 16  ďalšia stránka >
 

Súvisiace odkazy

 
Rozbaliť celý strom zložiek dokumentov

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Kultúra

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa