Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka


 
 

Kultúra

 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 356 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 15  ďalšia stránka >
 
 • Regionálna kuchyňaPríďte ochutnať špeciality regionálnej kuchyne!
  11.-13. september, 11:00-22:00, Primaciálne námestie

  Navštívte Culinary Days a zažijete regionálnu, sezónnu a čerstvú kuchyňu s prvotriednym servisom.
  Organizátor a garant podujatia Sharkam Catering so svojimi partnermi vám umožní vychutnať si gastronomický zážitok a presvedčiť sa, že aj tradičné jedlá sa môžu podávať efektne a moderne

 • bažant kinematografBAŽANT KINEMATOGRAF 2014
  Bratislava, (Hlavné nám.), začiatok 20:30 HOD.
  • 27.08. Fair Play
  • 28.08. Tigre v meste
  • 29.08. Kandidát

 • Bratislavské hudobné slávnosti50. ročník Bratislavských hudobných slávností
  21. 9. – 12. 10. 2014

  Na jubilejný 50. ročník Bratislavských hudobných slávností sa organizátori v spolupráci s Festivalovým výborom BHS rozhodli pozvať orchestre resp. umelcov z krajín, z ktorých umelecké telesa patrili medzi najčastejších hostí festivalu, aby spolu s reprezentatívnymi predstaviteľmi slovenských umelcov boli v tom najlepšom slova zmysle prehliadkou súčasnej interpretačnej úrovne.

 • Rímske hryRímske hry 2014 - Viem, že nič neviem
  6. 9. 2014, 14:00 – 18:00, Gerulata

  V Antickej Gerulate v Rusovciach pripravujeme 16. ročník podujatia Rímske hry 2014. Osvedčenú klasiku obohacujeme o novinky – virtuálne poznávanie histórie pomocou interaktívnych zariadení. Veríme, že návštevníci si vytvoria kvalitnejšiu predstavu, ako vyzeral svet v dobe slávnej Rímskej ríše, ktorú pripravujeme s VIS GRAVIS a OZ SCCG. Odborná garancia PhDr. Jaroslava Schmidtová, dramaturgia PhDr. Beáta Husová.

 • Salón pivaOriginálny salón piva - 1. ročník ochutnávky pivovarov
  11.- 12.- 13. september 2014, Stará tržnica Nám. SNP v Bratislave.
  Prijmite pozvanie do Bratislavy a staňte sa súčasťou skvelej spoločnosti pivárov a poctivého piva!
  Salón Piva v Starej tržnici je prezentácia pivovarov zo Slovenska, Českej republiky a vlastne aj sveta, formou ochutnávky.Cieľom Salónu Piva v Starej tržnici je prezentovať tradične varené pivo ako nápoj, ktorý má svoj príbeh, svoju hodnotu, výnimočnosť a poukázať na jeho špecifiká a jednotlivé druhy. Zároveň naučiť návštevníkov výstavy porozumieť spôsobu podávania a konzumácie piva, jeho kombináciách s rôznymi druhmi jedál a pod. Zámerom je povýšiť hodnotu tradične vareného piva na úroveň akú si zaslúži.

 • Jazzové sobotyJazzové soboty v LEMONTREE
  6.9.-27.9.2014 každá septembrová sobota - 21:00 - 24:00, Lemontree

  Počas celého septembra si sobotné večery môžete vychutnať v LEMONTREE pri kvalitnej jazzovej hudbe a dobrom jedle.

 • Bratislava CantatBratislava Cantat I.
  21-24.8.2014, Hudoba sien Klarisky

  Na Medzinarodnom festivale spevackych zborov a orchestrov Bratislava Cantat I. si budete mocť vychutnať vystupenia suborov z Brazilie, Indonezie, Slovenska, Česka a Poľska. Otvaraci koncert sa uskutočni vo štvrtok 21. augusta v Hudobnej sieni Klarisky. Podujatie potrva do nedele 24. augusta, keď sa jednotlive subory predstavia na omšiach v bratislavskych kostoloch.

 • Katedrálny organový festivalKatedrálny organový festival
  do 11.9.2014, Katedrala sv. Martina, Bratislava, Zohor

  V Katedrale sv. Martina v Bratislave pokračuje piaty ročnik Katedralneho organoveho festivalu. Vo štvrtok 14. augusta zahra Alessandro Bianchi z Talianska a o tyždeň neskor si budete mocť vychutnať koncert Rakušana Michaela Kollera, ktory predstavi svoje improvizacie na obrazy Teodora Tekela. Obaja umelci zahraju na organe Geralda Woehla.

 • Slovak Geoawards 2014SLOVAK GEOAWARDS 2014
  6.septembra 2014, 09.00 hod - 19.00 hod; Areál Divoká Voda, Vodné Dielo Čunovo, Bratislava

  - Galavečer s vyhlásením vysledkov celoslovenskej ankety "GeoAwards 2014"
  - Výstavu Slovak Wood Geocoin s výmennými FLASH MOB eventami
  - zábavné atrakcie na vode
  - megaeventové LAB kešky
  - množstvo sprievodných eventov
  - zaujímavý sprievodný program
  - slovenský mega-eventový geocoin
  - Detský kútik so súťažami a tvorivou dielňou

 • Oslavy svätého VavrincaOslavy sv. Vavrinca – patróna kuchárov a cukrárov
  9. august, Hlavné námestie

  Delikatesy z rôznych druhov mäsa, grilovanú zeleninu či zákusky budete môcť ochutnať na siedmom ročníku gastronomického podujatia s názvom Oslava sv. Vavrinca– patróna kuchárov a cukrárov. Bratislavský klub kuchárov a cukrárov vás pozýva pochutnať si v sobotu 9. augusta od 11:00 na Hlavné námestie

 • Stará tržnicaTrh-Piac-Markt
  2.8.2014, každá druhá sobota, Stará tržnica

  Na trhu v Starej tržnici si budete môcť v sobotu 2. augusta od 10:00 do 15:00 nakúpiť sezónne potraviny vyrobené a vypestované farmármi a malovýrobcami z okolia Bratislavy, ako aj kvalitné špeciality z iných krajín. V ponuke nájdete ovocie a zeleninu, mäsové a mliečne výrobky, pečivo, cukrovinky a nápoje. Trh dopĺňa sprievodný program plný edukačných aj zábavných aktivít pre deti i dospelých.

 • Na čom sedela EurópaNa čom sedela Európa?
  do 15.8.2014, Slovenské národné múzeum

  Viac ako 100 cenných a zaujímavých stoličiek z celej Európy vyrobených od 16. storočia do 30. rokov 20. storočia uvidíte na unikátnej výstave s názvom Na čom sedela Európa. Medzi exponátmi sú aj také skvosty ako stolička zo súpravy Zlatého salónu, ktorý objednala cisárovná Mária Terézia pre svoju najmladšiu dcéru Máriu Antoinettu. Navštívte do 15. augusta Slovenské národné múzeum a využite poslednú príležitosť pozrieť sa na ne zblízka.

 • viva musica! cinemaViva Musica! Cinema
  každý štvrtok, Hviezdoslavovo nám.

  Vzájomné prepojenie a ovplyvňovanie sveta klasickej hudby a filmu môžete zažiť každý štvrtok na Hviezdoslavovom námestí v rámci Viva Musica! Cinema, ktoré je sprievodným podujatím festivalu Viva Musica!.

 • gypsy festInternational Gypsy Fest
  5.-9.8.2014
  Zažite jedinečné ukážky rómskej kultúry, ktorú budete môcť bližšie spoznať na siedmom ročníku International Gypsy Festu.

 • orchesterEast Sussex Youth Orchestra
  Renomovaný East Sussex Youth Orchestra z Veľkej Británie oslávi 35. výročie svojho založenia aj na Slovensku. Koncert pod vedením dirigenta Colina Mettersa sa uskutoční v pondelok 4. augusta vo veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave. Počas koncertu budete môcť prispieť do zbierky pre Spolok Martina Rázusa na vydanie diel s tematikou 1. svetovej vojny.

 • 49. Mercedes - Benz Grand Prix49. Mercedes - Benz Grand Prix Bratislava
  7.-10.8.2014, TJ Slávia STU

  Napínavú atmosféru jazdeckých pretekov zažijete na 49. ročníku Mercedes-Benz Grand Prix Bratislava v Športovom areáli TJ Slávia STU na Májovej ulici, kde na vás počas štyroch dní od 7. do 10. augusta čaká množstvo parkúrových súťaží. Vstup je voľný.

 • Rytieri na DevíneRytieri na Devíne
  10.8.2014, Hrad Devín

  V nedeľu 10. augusta vám návštevu hradu spríjemnia Rytieri na Devíne. Zažijete návrat v čase, znovuzrodenie rytierov a udatných bojovníkov. Môžete sa tešiť na divadelné a šermiarske predstavenia, ukážku dobových tancov, streľbu z luku alebo na nebezpečné rytierske turnaje na koňoch. Nebude chýbať ani točenie na hrnčiarskom kruhu, razenie mincí, maľovanie na tvár, či detský rytiersky turnaj na drevenom koníkovi.

 • vojna100. Výročie 1. svetovej vojny na hradbách
  1. augusta 2014 o 17:00 Mestské hradby oproti Dómu sv. Martina

  28. júna 2014 si pripomíname jedno z najkrvavejších období svetovej histórie, ako spomienku na túto príležitosť sme si pre vás pripravili 1. augusta zaujímavý kultúrny program. Atmosféru budú dolaďovať ľudia v dobových uniformách a sprievodná hudba.

 • zazitkove pondelkyZážitkové pondelky
  od 21. júla do 15. septembra

  Počas letnej turistickej sezóny ponúka Bratislavská organizácia cestovného ruchu turistom možnosť tráviť voľný čas v Bratislave zmysluplne. V rámci Zážitkových pondelkov od 21. júla do 15. septembra si môžu návštevníci hlavného mesta vybrať z ponuky pre milovníkov histórie, umenia alebo športu.

 • den otvorenych dveriDni otvorených dverí na Letisku M. R. Štefánika
  7.-9.8.2014, Letisko

  Prehliadka priestorov verejnej aj neverejnej časti nového terminálu, ukážky práce policajných psov či letu jastrabov alebo sokolov. Aj to na vás čaká počas Dní otvorených dverí na Letisku M. R. Štefánika, ktoré budú od 7. do 9. augusta.

 • Bratislava v 16. a 17. storočíBratislava v 16. a 17. storočí
  Uhorské renesančné bojové umenia a tanec v podaní skupiny Fringia vám priblížia život v Bratislave v 16. a 17. storočí. Zažiť ich budete môcť počas tretieho júlového víkendu (19. a 20. 7.) na bratislavských mestských hradbách. Nasledujúci víkend si zas budete môcť pozrieť vystúpenia stredovekých a novovekých historických skupín v rámci programu Živá história na hradbách.

 • Obchod v múzeuSpomienka na Prvú svetovú vojnu
  20.7.2014 o 18:00, Obchod v múzeu na Bielej ulici

  Navštívte Obchod v múzeu na Bielej ulici, kde v nedeľu 20. júla o 18:00 otvoria výstavu pri príležitosti 100. výročia vypuknutia Prvej svetovej vojny. V interaktívnom múzeu obchodu v štýle minulých storočí si okrem pripomenutia jednej z najsmutnejších udalostí histórie budete môcť pozrieť aj expozíciu s jedinečnými exponátmi zo starých bratislavských obchodov a fabrík.

 • Nedbalka ÚľuvUmelecké pondelky v Nedbalke a ÚĽUVe
  Turisti v hlavnom meste môžu aj v pondelok navštíviť Galériu Nedbalku a Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV). Každý pondelok do 8. septembra sa v rámci projektu Umelecké pondelky interaktívne prepojí profesionálne výtvarné umenie a tvorivá dielňa, kde môžete nielen vidieť, ale si aj vyskúšať jedinečné spôsoby výroby

 • berkshire youthBerkshire Youth Orchestra
  Vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu si budete môcť vychutnať koncert Berkshire Youth Orchestra z Veľkej Británie pod vedením dirigenta Jonathana Burnetta. Vystúpenie, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 24. júla o 19:00 v rámci festivalu Medzinárodná Bratislava, bude zároveň pripomienkou 100. výročia vypuknutia Prvej svetovej vojny.

 • medzinárodný mládežnícky festivalMedzinárodný mládežnícky hudobný festival
  27. júl o 20:00, Hlavné námestie

  Na Medzinárodnom mládežníckom hudobnom festivale sa môžete tešiť na vystúpenia súborov z Česka, Hongkongu, Poľska, Chorvátska, Lotyška, Poľska a Ukrajiny. Na otváracom koncerte 27. júla o 20:00 vystúpi na Hlavnom námestí Cappella Istropolitana, pričom tento koncert bude taktiež súčasťou Festivalu Music Square

 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 356 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 15  ďalšia stránka >
 

Súvisiace odkazy

 
Rozbaliť celý strom zložiek dokumentov

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Kultúra

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa