Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka


 
 

Kultúra

 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 406 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 17  ďalšia stránka >
 
 • Bratislava pre všetkýchBratislava pre všetkých
  25.-26.4.2015
  TURISTOM VO VLASTNOM MESTE
  Bratislavská organizácia cestovného ruchu Vás pozýva na sériu tematických prehliadok venovaných 50. výročiu založenia 1. mestského informačného centra v Bratislave (29. apríl 1965).

 • Svetový deň sprievodcovSvetový deň sprievodcov cestovného ruchu
  21.-22.2.2015

  Bratislavská organizácia cestovného ruchu Vás týmto pozýva na zaujímavé tematické vychádzky.

 • Swing ValentínSWINGOVÝ VALENTÍN
  14.2.2015
  V rámci plesovej sezóny a zimných tanečných zábav pre Vás aj Národné osvetové centrum v spolupráci s občianskym združením Spoločnosť priateľov dobrej hudby pripravilo špeciálnu tančiareň v rytme swingu!
  Presne 14. februára, na Valentína, sa v legendárnom klube Véčko v Bratislave bude konať naozaj zaujímavý večer. Živá hudba v podaní pravého swingového orchestra FATS JAZZ BAND pod vedením Ladislava Fančoviča, tanečný workshop a ukážky tancov z tanečnej školy B-Swing a umenie zvádzania burlesque predvedie očarujúca Lady Amina. Nebude chýbať ani tradičný vintage fotokútik!

 • Nedeľný brunchNedeľný brunch
  Strávte príjemné chvíle s Vašou rodinou a navštívte reštauráciu River Bank na brehu Dunaja. Vychutnajte si široký výber jedál medzinárodnej a regionálnej kuchyne, ktoré podávame počas nedeľného brunchu.
  12:00 do 15:00 hod., 39 EUR na osobu, deti 6 - 12 rokov za polovičnú cenu, do 6 rokov zdarma

  Nedeľný Brunch zahŕňa široký výber pochúťok z medzinárodnej kuchyne v kombinácii s tematicky ladenými jedlami, detský bufet, domáci chlieb, pečivo a dezerty, minerálnu vodu, džúsy, pohár Kempinski sektu na privítanie, detský kútik s dozorom, živú hudbu a valet parkovanie zdarma.

 • Bregovic Tiersen BratislavaG. Bregović a Y. Tiersen privezú do Bratislavy (nielen) hity filmového plátna
  11. februára Goran Bregović s Wedding and Funeral Band
  23. februára Yann Tiersen.

  Február bude v Bratislave v znamení filmovej hudby. Počas koncertov naživo zaznejú skladby z filmov Amélia z Montmartru, Good Bye Lenin! či hity Kusturicových filmov. V bratislavskom NTC vystúpi 11. februára Goran Bregović s Wedding and Funeral Band a v Ateliéri Babylon odohrá 23. februára koncert francúzsky skladateľ a multiinštrumentalista Yann Tiersen.

 • hudba dneškaKoncert: Hudba dneška v SNG 13 ‒ FIFTY
  Streda 25. 2. 2015 / 18.00

  Účinkujú: Ivan Šiller, klavír/preparovaný klavír, joystick & Fero Király, elektronika, joystick, objekty & Daniel Matej, ladené fľaše, pískanie

  Mierne pozmenená repríza koncertu (september 2014 v SRO), na ktorom vo svetovej premiére zaznelo od domácich (M. Adamčiak, B. Lenko, A. Beier-Lenko, M. Lejava, T. Boroš, P. Machajdík, M. Burlas, I. Šiller, F. Király, J. Vajó) a zahraničných (L. Andriessen, H. Harder, P. Graham, E. Sharp, D. Dramm, Ch. Fox, B. Buckinx, Ch. Newman, O. Underhill, J. Rose, C. Barlow, R. Kolář, F. Iñigo, Ph. Corner, M. Blake, P.-J. van Rossum) autorov 30 skladieb venovaných skladateľovi, pedagógovi a iniciátorovi hudobného života Danielovi Matejovi.

  Esterházyho palác, átrium, Námestie Ľ. Štúra 4, Bratislava
  Vstupné 4€/2€

 • Pod lampouNedeľa v galérii Špeciál: Pod lampou najväčšia tma
  Nedeľa 22. 2. 2015 / 15.00 hod.

  Lux je jednotkou intenzity osvetlenia. Je to intenzita osvetlenia spôsobená svetelným tokom 1 lúmen dopadajúcim na plochu 1 m2. Alebo inak – lux je jednotka vyjadrujúca plošnú hustotu dopadajúceho svetelného toku. Čaká nás experimentovanie so svetelnými lúčmi, zdrojmi, lasermi, lomom svetla a farebným spektrom.

  Esterházyho palác, Námestie Ľ. Štúra 4, Bratislava
  Vstup 4 € za rodinu
  Rezervácia: barbora.jurinova@sng.sk

 • nestexnestex
  od 17. januára 2014, SNG, Esterházyho palác, 1. poschodie

  Nestála expozícia zbierok SNG z obdobia gotiky a baroka ponúka návštevníkom netradičný pohľad na najvýznamnejšie artefakty 15. až 18. storočia. Je rozdelená do šiestich sekcií, z ktorých každá maliarske a sochárske diela pozoruje z inej perspektívy. Prvá je nazvaná výraz & emócia, druhá je venovaná protikladu typ & indivíduum. Expozícia pokračuje dvojicou priestor & ilúzia a svetlo & tma. Poslednými témami sú telo & gesto a život & smrť. Architektonický koncept výstavy umožňuje aj dočasné intervencie v expozícii (súčasné umenie, reštaurátorská dokumentácia, výstavné boxy na menšie kolekcie a pod.). Hoci vo väčšine prípadov ide – primerane obdobiu aj profilu zbierky – o nábožensky motivované diela, určujúcim posolstvom expozície nie je ani vysvetľovanie ich ikonografie, ani otázky datovania a štýlu. Naopak; ťažiskom prezentácie je v oveľa väčšej miere problematika funkcie, umeleckého zámeru a experiment

 • Január Lútkové divadloProgram lútkového divadla
  Priďte v januári navštíviť predstavenia lútkových divadiel.

 • Hilaris chamberHilaris chamber orchestra v bratislavskej Redute
  3. februára 2015 o 18:00, Slovenskej filharmónie

  Srdečne Vás pozývame na debutový koncert nového výnimočného slovensko - rakúskeho telesa - Hilaris chamber orchestra pod vedením Alana Vizváryho , ktorý sa uskutoční v budove Slovenskej filharmónie 3. februára 2015 o 18:00. Vzácnymi hosťami budú violončelisti Florian Eggner, člen jedného z najlepších klavírnych trií na svete - Eggner trio (taktiež člen violončelového ensemblu Wiener philharmoniker ) a Lukáš Polák, člen svetoznámeho Škampa quartet. Oba súbory účinkujú na najznámejších svetových pódiách a ich violončelistov budete môcť počuť na koncerte Hilaris chamber orchestra v bratislavskej Redute.

 • Fats jazz bandBRATISLAVA PREŠPORSKÉ SWINGOVÉ VEČERY – LET’S SWING IT!
  V sobotu 24.1.2015 - HLAVA XXII

  Napriek svojej, dá sa povedať, staromódnosti, zvuk orchestra vyvoláva v ľuďoch niečo nadčasové. Fats Jazz Band prináša starodávne piesne, ktoré svojou spontánnou interpretáciou prenáša do súčasnosti. Práve spontánnosť dala hudbe tohto obdobia svoje kúzlo, a to Vám bezpochyby prinesie do prítomnosti práve Fats Jazz Band.

 • teatrálny svetTeatrálny svet 1839 – 1939: prehliadka s autorským výkladom Anny Gruskovej
  5.2.2015 - TEATRÁLNY SVET prehliadka s autorským výkladom Anny Gruskovej

  7. 11. 2014 – 18. 2. 2015 - TEATRÁLNY SVET - výstava

  Vo štvrtok 5. februára o 17.00 hod. vás pozývame na prehliadku výstavy Teatrálny svet 1839 – 1939, sprístupnenej v Slovenskom národnom múzeu na Vajanského nábreží v Bratislave. Výstavou bude sprevádzať kurátorka Anna Grusková, ktorá ju predstaví z pohľadu autorky a zostavovateľky, bližšie opíše jednotlivé časti výstavy, poukáže na jej najzaujímavejšie a najvzácnejšie exponáty.
  Výstava je prístupná verejnosti už len do 18. februára 2015.

 • Valentínska večera KempinskiRomantická Valentínska večera s darčekom v Kempinski
  14.2.2015
  Užite si najromantickejší deň v roku a doprajte si luxusnú romantickú večeru v Hoteli Kempinski.

 • jazzove sobotyJazzové soboty v Lemontree
  Vychutnajte si skvelú hudbu a dobré jedlo v LEMONTREE. "Live Jazz Band" každú sobotu počas celého decembra

 • Silvester sky bar lemontreeSilvester 2014
  31.12.2014, Bratislava

  Lemontree - užite si Silvester v znamení jazzového tria Samo Hošek, Gabo Jonáš a Stano Počaji
  Začiatok o 20:00

  Sky bar - Zažite silvestrovský večer na unikátnom mieste a privítajte Nový rok s “nadhľadom“ v SKY z 8. poschodia

 • Zimný uprisingZimný Uprising už túto sobotu
  Uprising Winter Edition, teda zimná verzia festivalu Uprising, oslávi už túto sobotu, 29.11., v Ateliéri Babylon svoje piate narodeniny. Fanúšikov reggae, dubu, hip-hopu, dancehallu a ska čaká o pár dní bohatý a pestrý program.

 • Rezonujuce VianoceRESONUJÚCE VIANOCE 2014 na bratislavských mestských hradbách
  5. a 6. decembra 2014

  2. ročník EKO VIANOČNÝCH TRHOV prináša množstvo stánkov so zdravým, chutným a tradičným jedlom ako aj inšpiratívnymi darčekmi, bohatý sprievodný program - mikulášsku školu pečenia pre deti, hudobné vystúpenia, tradičné remeslá. Korunkou podujatia bude mikulášsky koncert Mariána Čekovského s kapelou.

 • Vianocne trhyVianočné trhy
  21.11.2014 16:30 - 23.12.2014, Františkánske a Hlavné námestie

  V 19 stánkoch sa bude ponúkať tradičné občerstvenie, ktoré sa z roka na rok teší čoraz väčšej obľube. Návštevníci si tak budú môcť opäť pochutnať na cigánskej, zemiakových plackách, klobásach, chleboch s masťou a cibuľou, sladkých či slaných lokšiach, ale aj na mede, medovine, varenom vínku či vianočnom punči, a taktiež na rôznych cukrovinkách, ako aj lahodných pekárenských a cukrárenských výrobkoch. V zvyšných 50 stánkoch budú trhovníci ponúkať adventné darčeky a darčekové predmety, medzi ktorými nebudú chýbať ľudovo-umelecké výrobky, sviečky, mydlá, aromaterapia, výrobky z kovov, textilu, z keramiky a skla a podobne. Rovnako ako po minulé roky sa predstavia aj charitatívne a neziskové organizácie.

 • nedeľná parádaNedeľná Paráda pozýva na predvianočný, slovanský charitatívny bazár
  Nedeľná Paráda opäť predstaví bohatý multikultúrny svet, tentokrát v spolupráci so slovanskými minoritami žijúcimi na Slovensku. Predvianočný bazár ukáže vianočné tradície rôznych kultúr, pričom výťažok z predaja poputuje v rámci aktuálne prebiehajúceho Mesiaca bez domova občianskemu združeniu Vagus.

 • Fats jazz bandFATS JAZZ BAND - Decembrové koncertné turné po Slovensku a Čechách
  V piatok 05.12.2014 o 19:00 hod. SWING TIME, KC DUNAJ, BRATISLAVA
  Pravidelný večer v duchu swingu a electro-swingu. Oslnivú éru swingu a jazzu prinesie orchester Fats Jazz Band a tanečný parket bude vŕzgať pod náporom energických tanečníkov.

 • ZuckermandelZUCKERMANDEL, „Medzi Dunajom a hradným bralom“
  štvrtok, 20. november 2014, Bratislava, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Žižkova ulica (ulica Márie Terézie).

  Bratislavské dunajské nábrežie čakajú v najbližších rokoch veľké premeny. V jednej z najlukratívnejších častí nášho hlavného mesta prebehne rozsiahla nová výstavba. Nebude sa stavať na holej lúke, ale na miestach, ktoré kedysi dýchali históriou a ktoré boli nepochybne významné pre dejiny Bratislavy. Osobitne to platí o Zuckermandli, z ktorého nám dodnes ostalo už len niekoľko historických budov. Paradoxne práve táto časť Podhradia nebola doposiaľ podrobne historicky zmapovaná. Pripravovaná konferencia má ambíciu poskytnúť priestor k otvoreniu vedeckej diskusie na tému dejín tejto historickej časti.

 • štvrtok nalieva vinárŠtvrtok nalieva vinár: Vinocentrum v Svätom Jure prináša už 3. kolo prezentácií svätojurských vinárov
  každý štvrtok, Vinocentrum Svätý Jur

  Vinocentrum v Svätom Jure opäť prináša už 3. kolo prezentácií svätojurských vinárov svojim fanúšikom. Poznať ich môžete aj zo Staromestskej viechy, preto určite neváhajte vycestovať "za dobrým vínom a zaujímavým odborným slovom" do Svätého Jura.

  Každý štvrtok od 19:00 Vám bude vo Vinocentre v Svätom Jure nalievať a o víne rozprávať jeden z miestnych vinárov.
  Vstupné je 9 eur (zahŕňa degustáciu aj občerstvenie).

 • zimná krajinaZIMNÁ KRAJINA FANTÁZIE
  22. november od 10:00 - 15:00, Kaviareň a rodinný priestor TUTO - Stará tržnica - Námestie SNP 25, Bratislava
  TUTO otvára zimnú sezónu detského programu pod názvom Zimná krajina fantázie
  Hrali ste sa s deťmi na indiánov? Plávali ste v podmorskej krajine? Spoznávali ste zimnú krajinu fantáziu? To všetko a ešte oveľa viac bude odteraz možné v kaviarni s detským kútikom TUTO v Starej tržnici v Bratislave! TUTO sa bude každý mesiac meniť na iný svet stimulúci detské zmysly a podporujúci ich zručnosti a kreativitu.
  Od soboty 22. novembra sa TUTO premení na ZIMNÚ KRAJINU FANTÁZIE. Deti si vyskúšajú ako sa býva v iglu, na tvorivých dielničkách budú spolu s rodičmi vyrábať snehuliakov z recyklovaných materiálov, premietať sa budú zimné rozprávky a na deti čakajú zábavné súťaže a zimné prekvapenie.

 • silvester ufoSilvestrovský GALAVEČER
  31.12.2014

  Príďte osláviť Silvester na výhliadkovú vežu UFO

 • svetlo na hraneSVETLO NA HRANE Moderna a neskorá moderna. Architektúra vo fotografii
  Termín: 7. november 2014 – 15. február 2015
  Miesto: Slovenská národná galéria, Esterházyho palác, 3. poschodie, Námestie Ľ. Štúra 4, Bratislava
  Koncepcia: Lucia Almášiová, Viera Dlháňová

  Slovenská národná galéria Vás pozýva na výstavu Svetlo na hrane. Moderna a neskorá moderna. Architektúra vo fotografii. Koncepčne ju pripravili kurátorky Slovenskej národnej galérie Lucia Almášiová a Viera Dlháňová. V priestoroch tretieho poschodia Esterházyho paláca Vám predstaví vyše 200 diel od viac ako 60 autorov zo zbierok múzeí a galérií, ako aj z ďalších inštitúcií a od súkromných majiteľov z celého Slovenska i z Českej republiky.

 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 406 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 17  ďalšia stránka >
 

Súvisiace odkazy

 
Rozbaliť celý strom zložiek dokumentov

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Kultúra

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa