Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Voľný čas


 
 

Prežite s rodinou príjemné voľné chvíle

V posledných troch rokoch Hlavné mesto SR Bratislava a Mestské lesy venovali veľa pozornosti obnove Železnej studienky v rámci bratislavského lesoparku. Boli zrekonštruované prístupové cesty, cyklistický chodník, po mnohých rokoch sa spustila lanovka, opravil amfiteáter, postavilo sa viacero športových a detských ihrísk, pribudli dva zaujímavé náučné chodníky. Železná studienka stojí za návštevu, určite sa tu budete cítiť príjemne.

 
 
 • Partizánska lúkaPartizánska lúka
  Voľnočasový areál na Partizánskej lúke obnovilo mesto v priebehu rokov 2005 – 2006 podľa projektu ateliéru architektúry Van Jarina, Bratislava. Po svojom znovuotvorení v júli 2006 sa areál stal obľúbeným nástupným priestorom do bratislavského lesoparku a výletným miestom na oddych, najmä pre rodiny s deťmi a mládež, ktorá si chce zašportovať.

 • člnkovanieČlnkovanie na rybníku nad Partizánskou lúkou
  Partizánska lúka v nedeľu 19. augusta 2007 opäť ožije nielen tradičnými aktivitami. Obľúbenému voľnočasovému areálu Partizánskej lúke, ktorú obnovilo mesto v priebehu rokov 2005 – 2006 podľa projektu ateliéru architektúry Van Jarina, Bratislava pribudne ďalšia aktivita. Po svojom znovuotvorení v júli 2006 sa areál stal obľúbeným nástupným priestorom do bratislavského lesoparku a výletným miestom na oddych, najmä pre rodiny s deťmi a mládež, ktorá si chce zašportovať.

 • lanovkaSedačková lanovka Železná studienka - Kamzík
  V septembri 2005 bola opätovne uvedená do užívania sedačková lanová dráha zo Železnej studienky na Kamzík. Lanovka, ktorá prestala premávať v roku 1990 po 18 ročnej prevádzke (od roku 1972), má prevýšenie 186 metrov a za jednu hodinu prevádzky môže previezť 342 osôb.

 • Náučný chodník Červený mostNáučný chodník Červený most – Železná studienka – Kamzík
  Na trase v dĺžke približne 4 km s prevýšením 210 m je umiestnených celkom 18 náučných zastávok. Vzhľadom na strednú terénnu náročnosť ju možno zdolať za dve a pol hodiny. Vstupy na trase sú ľahko a rýchlo dostupné k zastávkam MHD.

 • Dendrologický náučný chodníkDendrologický náučný chodník
  Na trase v dĺžke cca 400 m je možné spoznať dreviny rastúce na území v správe Mestských lesov. Na jednotlivých paneloch je opísane ich praktické využitie pre potreby človeka od pradávnych čias až po súčasnosť. V teréne sú vybrané dreviny označené tabuľkami.

 • Železná studienkaZ histórie Železnej studienky
  Horná Mlynská dolina – Železná studienka - patrí medzi najznámejšie bratislavské rekreačné lokality. Je súčasťou Bratislavského lesoparku, ktorý v mene mesta spravuje mestská organizácia Mestské lesy. Nachádza sa na južnom okraji chránenej oblasti Malé Karpaty.

 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zabaviť sa > Prežite s rodinou príjemné voľné chvíle

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa