Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka


 
 

Doprava

 
 
 • Mestská hromadná dopravaMHD - Dopravný podnik Bratislava, a.s.
  Turistami najviac navštevované pamiatky a miesta sa nachádzajú buď v centre Bratislavy, alebo v pešej blízkosti starého mesta. Ak by ste sa potrebovali presunúť do väčšej vzdialenosti od centra, použite verejnú hromadnú dopravu. Bratislava má komplexnú sieť liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD), premávajúcej v pravidelných intervaloch podľa časového harmonogramu. Odchody jednotlivých dopravných prostriedkov aj s názvami zastávok a dĺžkou jazdy sa nachádzajú na každej zastávke MHD.

 • busTuristické autobusy [PDF, 2,2 MB]
  Viac informácií o možnostiach krátkodobého zastavenia na výstup a nástup turistických skupín, ako aj odstavné viachodinové parkovanie turistických autobusov si môžete stiahnuť v priloženom sprievodcovi.

 • bicykelBicykle
  Bicyklovanie je veľmi dobrý spôsob, ako spoznať najkrajšie časti Bratislavy. Treba si však uvedomiť, že obyvatelia mesta, až na malé výnimky, nepoužívajú bicykel ako hlavný dopravný prostriedok. Ak si vezmete bicykel z požičovne alebo prídete vlastným, je možné, že sa budete musieť prebíjať medzi autami a autobusmi osamote, nehovoriac o električkách – súperiť s nimi sa neodporúča vôbec.

 • ParkovanieParkovanie v meste
  Ak do Bratislavy pricestujete autom, v centre mesta nájdete početné podzemné i vonkajšie parkoviská. Parkovať na okraji ulice je síce povolené, avšak nezabudnite, že pri porušení parkovacích pravidiel môžete nájsť na vašom aute namontovanú papuču alebo ho odtiahne odťahová služba. Návštevníkom mesta sa preto doporučuje, aby použili jedno z početných parkovísk. Ich zoznam v centre mesta je nasledovný:

 • taxiTaxíky
  Taxislužba je v porovnaní so západným štandardom lacnejšia. V Bratislave je zaregistrovaných vyše 20 licencovaných firiem, poskytujúcich taxislužbu. Prv, než taxík začne jazdu, zistite, či má vodič zapnutý taxameter. Pri platení môžete sumu zaokrúhliť na najbližší eurocent alebo celé euro smerom nahor. Výhodnejšie je objednať si taxík telefonicky, než ho zastaviť na ulici. Počiatočná suma sa pohybuje v rozmedzí od 5 EUR do 15 EUR. Taxikár je povinný vystaviť zákazníkovi účtenku, ak o to požiada.

  V Bratislave fungujú okrem taxislužieb aj licencovaní vodiči, ktorí nie sú registrovaní v žiadnej spoločnosti a pracujú však samostatne. Veľké taxislužby bývajú zvyčajne lacnejšie než dopravné služby ponúkané priamo v hoteloch. Všetky taxislužby majú viac sadzieb jazdného: nižšie pri objednávke cez telefón, vyššie pri zastavení taxíka na ulici alebo nástupe na stanovišti taxíkov. Taxameter v taxíku ukazuje dve hodnoty: sadzbu jazdného a celkovú cenu jazdy. Pri zastavení taxí

 • Bezbarierovy pristupBezbariérový prístup
  Aj keď Bratislava ešte musí urobiť veľa preto, aby zabezpečila úplný bezbariérový prístup telesne postihnutým návštevníkom mesta, podmienky v tejto oblasti sa stále zlepšujú. Väčšina významných hotelov má vo svojej výbave invalidné vozíky a izby, zariadené aj pre telesne postihnutých. V starších budovách však môže byť toto zariadenie veľmi jednoduché.

 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Doprava

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa