Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Voľný čas > Šport > Outdoor > Profesionálne športy


 
 

Profesionálne športy

hokej
Hlavnými diváckymi športmi v Bratislave sú futbal a ľadový hokej.

 

V slovenskom futbale nastalo v roku 2009 oživenie, keď sa národný tím kvalifikoval do finále Svetového pohára v Južnej Afrike. Slováci hrali poprednú úlohu v česko-slovenských tímoch ešte pred vyhlásením samostatnosti v roku 1992 a Bratislava má silnú futbalovú tradíciu. Slovan Bratislava, ktorý je jedným z dvoch hlavných bratislavských tímov, v roku 1969 porazil Barcelonu a vyhral pohár UEFA. Druhý tím MFK Petržalka dosiahol v nedávnej dobe úspech v Lige majstrov. Oba tímy vyhrali niekoľkokrát v Slovenskej lige. (Tretí profesionálny tím – Inter Bratislava – hral svoj posledný zápas v roku 2009.)

 

Štadión Petržalky je na južnom brehu Dunaja neďaleko centra. Slovan hrá na Tehelnom poli, ku ktorému sa rýchlo dostanete z centra električkou. Zvyčajne sa dajú lístky na pravidelné zápasy bez problémov zakúpiť pri bránach štadióna.

 

V niektorých ohľadoch je za národný šport považovaný viac ľadový hokej ako futbal. Slovenské víťazstvo na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v roku 2002, v ktorom boli porazené silné mužstvá Kanady a Ruska, bolo dôvodom celonárodnej oslavy. V roku 2011 sa budú majstrovstvá konať na Slovensku, pričom zápasy sa budú odohrávať v Bratislave a v Košiciach na východe Slovenska. V príprave na majstrovstvá prebieha prestavba bratislavského hlavného hokejového štadióna (pomenovaného po krasokorčuliarovi Ondrejovi Nepelovi). Až do jeho dokončenia sa hrajú dôležité zápasy na štadióne v Ružinovskej mestskej časti, ktorý je pomenovaný po legendárnom brankárovi Vladimírovi Dzurillovi.

 

Tenis je na Slovensku takisto veľmi populárny a niekoľkí slovenskí hráči – ako napríklad Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová, Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Karol Beck – sa v nedávnych rokoch objavili vysoko v rebríčkoch ATP a WTA, pričom niektorí z nich si príležitostne zahrajú na domácich turnajoch alebo exhibičných zápasoch.

 

Pre fanúšikov dostihov je tu závodisko v mestskej časti Petržalka, kde sa pravidelne odohrávajú dostihy.

 

Adresy:

Futbal

Futbalový štadión ŠK Slovan

Viktora Tegelhoffa 4

83104 Bratislava – Nové Mesto

 

MFK Petržalka

Krasovského 1

85101 Bratislava –Petržalka

 

Ľadový hokej:

Zimný štadión Vladimíra Dzurillu

Ružinovská

82101 Bratislava – Ružinov

 

Konské dostihy:

Závodisko Bratislava

Starohájska 29

851 02 Bratislava

 

 
 
 
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »Kontext

Umiestnenie: Organizačné zložky > Zložky visit > Šport > Outdoor > Profesionálne športy
 

Aktuální plakát:
virtuálne prehliadky

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa