Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Voľný čas


 
 

Indoor

Zimný štadión O. Nepelu
Keď ročné obdobie alebo počasie nedovolí tráviť voľný čas vonku, na čerstvom vzduchu, je možné využiť športové zariadenia na indoor športy a aktivity.

 

Zimné obdobie môže byť v Bratislave dosť chladné, preto je tu niekoľko miest, kde sa môžete športu venovať vnútri v čase, keď vás to vonku veľmi neláka. Väčšina týchto zariadení je však otvorená celoročne.

 

Squash, plávanie, basketbal, volejbal a hádzaná patria medzi najobľúbenejšie indoorové športy na Slovensku. Pre bežných návštevníkov bude asi najľahšie venovať sa prvým dvom.

 

V meste je niekoľko krytých rekreačných stredísk s bazénmi a squashovými kurtmi, hoci žiadne z nich nie je v centre. Nájdete ich na tejto stránke (v slovenčine, no obsahuje mapu so symbolmi, na ktorej sa ľahko orientuje). Sú tam uvedené aj ceny a otváracie hodiny.

 

Keďže Slováci milujú tenis, niektoré vonkajšie kurty sú otvorené dokonca aj v zime, pričom sú zakryté veľkou nafukovacou halou (a sú aj vyhrievané). Obyčajne sú majetkom tenisových klubov, no je možné hodinovo si ich prenajať. K niekoľkým z nich sa z centra dostanete rýchlo autom alebo autobusom. Nájsť ich môžete opäť na tejto stránke.

 

Bratislavské zimné štadióny slúžia tak rekreačným korčuliarom ako aj hokejovým hráčom. Najväčší štadión v meste je momentálne vo fáze rekonštrukcie, pretože sa pripravuje na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v roku 2011. Najbližšia alternatíva, ktorá nesie meno legendárneho slovenského brankára Vladimíra Dzurillu, je v mestskej časti Ružinov a z centra tam trvá cesta električkou pätnásť minút.

 

Čo sa týka menej atletických činností, obľubu si získal biliard a bowling. V nákupnom centre Aupark neďaleko Starého Mesta sa nachádza 10-kolkové bowlingové centrum a biliardová hala (obidve sú v blízkosti kinosál v nákupnom centre).

 

 

WWW:

Webová stránka o športe: http://www.sportoviska.sk/ (v slovenčine)

Nákupné centrum Aupark: http://www.aupark.sk/generate_page.php?page_id=35

 

Adresy:

Zimný štadión Vladimíra Dzurillu

Ružinovská

82101 Bratislava - Ružinov

 

Nákupné centrum Aupark Bratislava

Einsteinova 18

851 01 Bratislava

 
 
 
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »Kontext

Umiestnenie: Organizačné zložky > Zložky visit > Šport > Indoor
 

Aktuální plakát:
virtuálne prehliadky

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa