Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Voľný čas > Nakupovanie


 
 

Tržnice a trhoviská

Trhovisko
Obyvatelia Bratislavy stále viac nakupujú v nákupných strediskách a supermarketoch, ktoré sa už 15 – 20 rokov množia v okolí mesta. Najčerstvejšie ovocie a zeleninu však stále nájdete na niekoľkých nekrytých trhoviskách v starom štýle, ktoré sú podobné trhom v iných mestách na Slovensku.

 

 

Zvyčajne sa tam predáva zmes výrobkov z miestnych fariem a sadov, bylinky, rezané kvety, chlieb, hríby, zaváraniny ako uhorky a paprika, miestne syry a mliečne výrobky. Sú tu aj malé obchodíky s lacným oblečením, papiernictvá, obchody s vínom a okolo nich sú zoskupené kaviarne a krčmy. Možno nepôsobia až tak profesionálne ako nákupné strediská, no predstavujú autentickú časť života v Bratislave a predavači obyčajne veľmi radi prehodia s turistami niekoľko slov v akomkoľvek jazyku, ktorý zvládnete.

 

Sobotné ráno je na trhoviskách najrušnejším časom, keď do mesta prinesú svoj tovar domáci záhradkári ako aj profesionálni predajcovia. Medzi miestnymi krčmami sú tzv. "putiky" ale aj niektoré prekvapivo elegantné kaviarne s reštauráciami.

 

Najbližsie k Starému Mestu sú dve trhoviská. Jedno je hneď blízko Žilinskej ulice asi 15 minút pešo severne od centra mesta a druhé, väčšie trhovisko je na Miletičovej ulici (neďaleko križovatky s Košickou) – je ďalej od centra, no dá sa k nemu dostať električkou. V centre mesta na Jedlíkovej je tiež nekryté trhovisko, kde sa predáva hlavne oblečenie.

 

 

Adresy:

Trhovisko na Žilinskej

blízko Žilinskej

811 05 Bratislava

 

Trhovisko na Miletičovej

Miletičova 9

821 08   Bratislava 
 
 
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »Kontext

Umiestnenie: Organizačné zložky > Zložky visit > Nakupovanie > Tržnice a trhoviská
 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa