Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Voľný čas > Nakupovanie > Kde nakupovať


 
 

Kde nakupovať

Aupark
Predajne v Bratislave sú rozdelené na väčšie obchodné domy v nákupných strediskách mimo mesta a na menšie obchody v centre alebo jeho okolí.

Bratislavské centrum nemá žiadne veľké obchodné domy s výnimkou Tesca na Kamennom námestí na okraji Starého Mesta. Centrum je namiesto toho posiate obchodmi so značkovým oblečením, klenotníctvami, kníhkupectvami, obchodmi so suvenírmi, kaviarňami, krčmami a reštauráciami. Hlavnou obchodnou ulicou v centre je Obchodná.

 

 Nákupné strediská v okolí Bratislavy ponúkajú množstvo parkovacích miest a širokú škálu obchodov medzinárodných značiek. Medzi najvýznamnejšie patria: Aupark, ktorý je na juh od Dunaja, no z centra sa dá k nemu rýchlo dostať peši alebo autobusom; Avion blízko mestského vonkajšieho okruhu a letiska; Polus City Center na Vajnorskej, čo je jedna z hlavých ciest vedúcich na sever von z mesta, a nákupné centrum pri Zlatých Pieskoch na severnom okraji mesta. K posledným dvom sa dá dostať električkou z centra mesta. Okolo Avionu je zoskupených niekoľko veľkých nábytkárskych obchodov vrátane obchodného domu IKEA.

 

Vo všetkých obchodných centrách sú supermarkety. V strediskách Avion, Polus City Center a v Zlatých Pieskoch sú hypermarkety.

 

Väčšina kníhkupectiev predáva aj anglické tituly. Najväčším kníhkupectvom v centre je Panta Rhei na Poštovej blízko hotelov Crowne Plaza a Austria Trend. Predávajú tam britské a americké noviny, ktoré nájdete aj v niekoľkých ďalších obchodoch a stánkoch. Obzvlášť široký výber majú v predajni Interpress v srdci Starého Mesta (Sedlárska 2).

 

Denníky v anglickom jazyku prichádzajú obyčajne uprostred doobedňajších hodín v deň vydania. Miestny týždenník Slovak Spectator s anglickými správami o Slovensku prichádza do bratislavských novinových stánkov každý piatok. Ak hľadáte knihy z druhej ruky v angličtine, bistro Next Apache (Panenská 28, na okraji centra), ktorého majiteľ je prisťahovalec, má vždy na predaj široký výber.

 


 
 
 
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »Kontext

Umiestnenie: Organizačné zložky > Zložky visit > Nakupovanie > Kde nakupovať
 

Aktuální plakát:
virtuálne prehliadky

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa