Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Voľný čas > Nakupovanie > Starožitnosti


 
 

Nakupovanie

Aupark
Za posledných niekoľko rokov sa nákupné príležitosti v Bratislave výrazne zlepšili. Mnoho obchodných centier má dlhé otváracie hodiny a veľké nákupné strediská sú otvorené aj počas víkendov a sviatkov. Okrem toho aj sortiment ponúkaných produktov – či už sa jedná o svetové značky alebo kvalitné domáce výrobky – je úmerný veľkosti a statusu mesta.

 

Najvýznamnejšími bratislavskými obchodnými centrami sú veľké nákupné strediská Aupark, Eurovea Galleria, Avion a Polus City Centre.  Aupark na južnom brehu rieky Dunaj je vzdialený len 5 minút cesty verejnou autobusovou dopravou alebo 15 minút chôdze od centra mesta. Eurovea Galleria  je súčasťou novej modernej mestskej štvrte Eurovea, ktorá sa nachádza v jedinečnej nábrežnej lokalite v priamom susedstve  historického centra. K Polusu sa dostanete električkou za 20 minút. Avion, ako naznačuje už jeho samotný názov, je blízko letiska, no od centra je vzdialený len 30 minút cesty verejnou dopravou. Vo všetkých týchto centrách sa nachádzajú predajne najvychýrenejších značiek. Je tam tiež dostatok parkovacích miest a množstvo stravovacích zariadení. V Auparku, Polus City Centre a v Eurovei sú kiná s niekoľkými premietacími sálami.

 

V Starom Meste je mnoho zaujímavých obchodíkov, vrátane klenotníctiev, hodinárstiev, módnych obchodov, kníhkupectiev, predajní vín, sklenárstiev, obchodov s porcelánom, starožitníctiev a obchodov so suvenírmi. Ak chcete zažiť nefalšované miestne nákupy, trhoviská na Miletičovej (blízko križovatky s Košickou) a na Žilinskej ulici hneď za centrom mesta sú dobrými príležitosťami na kúpu čerstvého ovocia a zeleniny, pričom veľká časť je vypestovaná v tamojšej oblasti. 

 
 
 
Kontakty
 • Kde nakupovať
  Predajne v Bratislave sú rozdelené na väčšie obchodné domy v nákupných strediskách mimo mesta a na menšie obchody v centre alebo jeho okolí.
 • Nákupné centrá
  Najväčšími a najobľúbenejšími obchodnými centrami sú Eurovea, Polus City Center, Aupark, Palace a Avion Shopping Park. V týchto nákupných strediskách sa nachádzajú značkové obchody ako Mango, Benetton, Adidas, Levi's, Kenvelo, Swarovski ako aj supermarkety, kníhkupectvá, fotoateliéry, drogérie atď. V centre mesta sa tiež nachádza výhodne umiestnený supermarket a obchodný dom Tesco (na Kamennom námestí), v ktorom nájdete väčšinu druhov tovaru.
 • Tržnice a trhoviská
  Obyvatelia Bratislavy stále viac nakupujú v nákupných strediskách a supermarketoch, ktoré sa už 15 – 20 rokov množia v okolí mesta. Najčerstvejšie ovocie a zeleninu však stále nájdete na niekoľkých nekrytých trhoviskách v starom štýle, ktoré sú podobné trhom v iných mestách na Slovensku.
 • Ľudová tvorba a umenie
  Slovensko má veľmi bohatú ľudovú kultúru, ktorá sa zachovala v miestnom oblečení, výrobkoch z dreva, keramike a hudbe. Slováci sú hrdí na svoje dedičstvo, pričom niekoľko obchodov ponúka tovar vyrobený miestnymi remeselníkmi a remeselníčkami. Nájdete v nich rôzny tovar od typickej modrej a žltej ručne maľovanej keramiky z Modry (mesto severne od Bratislavy) cez moderné predmety zo skla až po tradičné drevené výrobky.
 • Starožitnosti
  Vzhľadom na to, že Bratislava má dlhú a rozmanitú históriu, sa do starožitníctiev, ktorých je v tomto meste niekoľko, často dostanú zaujímavé a niekedy aj veľmi cenné historické artefakty – vrátane vzácnych kníh, máp, nábytku a umeleckých diel. Či už hľadáte nejakú unikátnu pamiatku alebo ste nadšeným zberateľom, návšteva týchto miest môže byť nesmierne zaujímavá. Ponúkame vám zoznam niektorých starožitníctiev.
 
Rozbaliť celý strom kontaktov | Zobraziť v tabuľke
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »Kontext

Umiestnenie: Organizačné zložky > Zložky visit > Nakupovanie
 

Aktuální plakát:
virtuálne prehliadky

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa