Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Jesť a piť > Vinárne


 
 

Vinárne

Vinárne
Vďaka vinárskej histórii a tradícii Bratislavy a jej okolia, sa vinotéky stali miestnymi podnikmi. Podnikanie, ktoré je motorom vinárskeho priemyslu, bolo za komunistov utlačované, avšak v posledných rokoch sa toto odvetvie hospodárstva teší obnove. Od roku 1989 sa začalo oživovať za prítomnosti poznatkov a technológií, ktoré prechádzali z generácie na generáciu.

V Bratislave nájdete niekoľko vinoték, v ktorých Vám obchodníci radi ponúknu pohárik miestnej odrody vína. Výrobky miestnych viníc si môžete zakúpiť aj vo vinotékach menších miest a dedín severozápadne od Bratislavy. Nájsť ich môžete kdekoľvek pri ceste.

 

 

Miestni vinári sa zoskupujú na Malokarpatskej vínnej ceste, ktorá sa tiahne pozdĺž úpätia Malých Karpát cez Svätý Jur, Pezinok a Modru až k neďalekým Smoleniciam a na východ k mestu Trnava. Touto trasou sa môžete vybrať na jednodňový výlet z Bratislavy (za predpokladu, že sa vodič zdrží pitia alkoholu). Navštíviť môžete aj niekoľko hradov v neďalekých horách, z ktorých najväčší je Červený Kameň.  Využiť môžete aj lesné a cyklistické chodníky.

 

Asi 30 kilometrov severne od Bratislavy, v Pezinku, sa nachádza Národný salón vín, kde môžu návštevníci ochutnať tie najlepšie ročníky z celého Slovenska (výber vín je každoročne obnovovaný).

 

WWW:

Malokarpatská vínna cesta  

Národný salón vín 

Hrad Červený Kameň 

 

Adresy:

Národný salón vín Slovenskej republiky

Pezinský zámok

Mladoboleslavská 5 


902 01 Pezinok

 

Hrad Červený Kameň

900 89 Častá

(asi 10 kilometrov severne od Modry)

 

 
 
 
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »Kontext

Umiestnenie: Organizačné zložky > Zložky visit > Vinárne
 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa