Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Jesť a piť > Nočný život > Bary


 
 

Bary

Bar
Pitie – (väčšinou) zodpovedným spôsobom – je jednou z veľkých slovenských tradícií. Bratislavčania, rovnako ako aj obyvatelia iných slovenských miest, radi nadväzujú kontakty v krčmách, baroch a reštauráciách. Niektoré z mestských krčiem sú priestorovo veľké, hlučné a plné života, iné zas malé a intímne, niektoré sú chladné a moderné, iné zas obložené drevom a tradičné.

Niektoré z podnikov sa dokonca nachádzajú v starovekých pivniciach mesta. Oboznámte sa s nimi pri svojich prechádzkach mestom, nazrite priamo do ich priestorov alebo sa usaďte na letnej terase.

 

Slovenské pivo je vysoko kvalitné a cenovo dostupné a je podobné českému Pilsneru (ktorý je tu tiež obľúbený). Dedičstvo Bratislavy ako mesta vína však znamená aj dostupnosť miestnych, vysoko kvalitných ročníkov. Medzinárodné značky alkoholu, ako miestna Demänovka (bylinný likér), Borovička (z borievky, podobné ginu, ale obvykle sa pije neriedene) a slivovica (vyrobená zo sliviek) sú dostupné takmer všade.

 

Bežne dostupné sú i známe nealko nápoje, ako aj miestny nápoj z koly, Kofola, ktorá sa podáva aj čapovaná.

 

Rovnako ako v kaviarňach, aj tu budete spravidla obslúžený pri stole, pokiaľ nesedíte priamo pri bare, hoci na viacerých miestach posedenie pri bare chýba. Vo väčšine prípadov zaplatíte až pri odchode.

 

 
 
 
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »Kontext

Umiestnenie: Organizačné zložky > Zložky visit > Bary
 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa