Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Jesť a piť


 
 

Kaviarne

Hlavné námestie
Pitie kávy je jednou z najstarších tradícií Bratislavy. Táto tradícia je dedičstvom storočia dlhej histórie mesta ako súčasti Rakúsko-Uhorska. Preto Vám nikdy nebude chýbať možnosť sadnúť si a zrelaxovať pri šálke dobrej kvalitnej kávy. Kaviarne sú takmer na každej ulici a vo väčšine z nich sa podáva káva popredných talianskych značiek.

V kaviarňach nemôže chýbať veľké espresso s mliekom či smotanou. Väčšina kaviarní však ponúka menu s veľkým výberom káv, vrátane viedenskej (ozdobená šľahačkou), kapučína, talianskeho espressa a iných.

 

 

V ponuke sú aj pravé, resp. vylúhované ovocné čaje. Rovnako ako vo väčšine krajín  Európy, sa čaj s mliekom – taký, ako ho poznáme z Británie, Írska, Austrálie, Nového Zélandu a pod. – považuje väčšinou za netradičnú kombináciu. Čaj s citrónom je bezpečnejšou voľbou. V celom meste sa nachádza mnoho čajovní, v ktorých sa podáva široká škála exotických čajov z celého sveta.

 

Väčšina kaviarní ponúka aj alkoholické nápoje a cigarety – a v mnohých je povolené aj fajčenie.

 

Rovnako ako v reštauráciách, obsluha pri stole býva pravidlom, ale pokiaľ si želáte tortu s nápojom, bežne si na želaný dezert môžete priamo vybrať pri obslužnom pulte.

 

 
 
 
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »Kontext

Umiestnenie: Organizačné zložky > Zložky visit > Kaviarne
 

Aktuální plakát:
virtuálne prehliadky

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa