Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Jesť a piť > Reštaurácie


 
 

Reštaurácie

Reštaurácie
V Bratislave sa nachádzajú stovky reštaurácií, a tak mesto dokáže uspokojiť množstvo chutí. Prirodzene, slovenská kuchyňa je najbežnejšou, ale svoje zastúpenie majú aj ďalšie kuchyne – čínska, japonská, argentínska, kubánska, ruská či americká.

Postarané je o rozpočet každého návštevníka. V centre mesta nájdete gurmánsku kuchyňu a taktiež rýchle občerstvenie všetkých medzinárodných reťazcov.

 

Väčšina bratislavských reštaurácií ponúka v čase obeda akciové menu – bežne známe ako „denné menu“, ktoré pozostáva z polievky a z dvoch alebo troch hlavných jedál podľa vlastného výberu. Tieto jedlá sú zvyčajne veľmi chutné a za konkurenčné ceny, preto je v čase obeda v reštauráciách veľmi rušno. Keďže Slováci radi obedujú zavčasu, je najrušnejším obdobím dňa práve poludnie. Získať teda voľný stôl môže byť jednoduchšie neskôr popoludní, avšak pozor, špeciálna ponuka môže byť časovo obmedzená.

 

Jedlo sa zvyčajne podáva pri prestretom stole. V čase obeda však niektoré jedálne v centre mesta podávajú obed v kantínovom štýle, formou samoobsluhy, ale takmer žiadna z nich neponúka obedy formou švédskych stolov.

 

Služby sú poskytované na profesionálnej úrovni, nie sú však prehnané. Vo väčšine reštaurácií rozpráva personál aspoň trochu po anglicky a takmer všetky reštaurácie majú menu preložené do (často trochu svojráznej) angličtiny.

Dobrú chuť!

 

 
 

Odkazy


 
 
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »Kontext

Umiestnenie: Organizačné zložky > Zložky visit > Reštaurácie
 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa