Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Jesť a piť > Hľadaj podnik


 
 

Šport

Požičovňa bicyklov
Ak sa chcete venovať športu, v meste sa nachádza – tak ako by ste očakávali – niekoľko oddychových stredísk a plavární. Nájdete ich na stránke www.sportoviska.sk. Sú tam uvedené aj ceny a otváracie hodiny.

 

Mesto a jeho okolie poskytujú tiež možnosti jazdy na koni, splavovania a je tu aj sieť bežeckých a cyklistických chodníkov. Najlepšie z nich sú pozdĺž rieky Dunaj a v zalesnených kopcoch nad mestom.

 

Ak chcete šport sledovať, hlavnými zimnými športmi sú futbal a ľadový hokej. V Bratislave (a aj v Košiciach) sa v roku 2011 konali Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. V lete je obľúbený najmä tenis. V mestskej časti Petržalka sa nachádza dostihová dráha.

 
 
 
Kontakty
 • Indoor
  Keď ročné obdobie alebo počasie nedovolí tráviť voľný čas vonku, na čerstvom vzduchu, je možné využiť športové zariadenia na indoor športy a aktivity.
 • Outdoor
  Bratislava poskytuje veľa možností ako stráviť voľný čas v prírode a mimo uzatvorených priestorov. Môžete sa rozhodnúť napríklad pre bicyklovanie, korčuľovanie, lezenie, prechádzky v prírode, azdu na koni, raftovanie, atď.
  • Profesionálne športy
   Hlavnými diváckymi športmi v Bratislave sú futbal a ľadový hokej.
  • Cyklistika
   Bicykel je v Bratislave obľúbeným dopravným prostriedkom vďaka pomernej jednoduchosti terénu. Bicyklovanie je možné celoročne i keď počasiu sa treba prispôsobiť. V Bratislave rastie počet cyklistov, ktorí jazdia podľa potreby každý deň, ďalšia kategória rekreačných cyklistov zas sadá na bicykle s celou rodinou cez víkend, alebo pri príležitosti sezónnych podujatí. Vďaka rozvinutej cyklistickej komunite Bratisalva posilňuje cyklodopravu ako alternatívu v meste.
  • Golf
   Golf je na Slovensku relatívne novým fenoménom, no počet ihrísk v nedávnych rokoch stúpol, keďže popularita tohto športu vzrástla tak u zahraničných návštevníkov ako aj domácich.
  • Lanovka, tel.: +421 2 4425 9188
   Zažite aj vy vyhliadkovú jazdu lanovkou z Koliby na Železnú studničku, ktorá sa teší veľkej obľube cestujúcich.
  • Action Land, tel.: +421 904/5 223 333
   ACTION LAND, s.r.o. je eventová agentúra a dodávateľ športových atrakcií v jednom. Pôsobíme na trhu od r. 2003. Získali sme bohaté skúsenosti v oblasti organizovania športových, zábavných ale aj kultúrnych a spoločenských podujatí pre zamestnancov i obchodných partnerov. Našou prednosťou sú vlastné športoviská, široké materiálové vybavenie a tím odborne školených inštruktorov a organizačného personálu. Ponúkame overené programy, ale aj množstvo originálnych nápadov.
  • Parky
   V Bratislave je niekoľko dobre upravených parkov. Najstarší a najbližší k centru je Sad Janka Kráľa na druhej strane Dunaja od Starého Mesta (medzi Starým a Novým mostom). Vybudovaný bol v roku 1770 ako prvý verejný park v strednej Európe. Neskôr bol pomenovaný po Jankovi Kráľovi, básnikovi z 19. storočia. Nachádza sa v ňom množstvo starých stromov a celoročne je obľúbeným miestom oddychu.
  • Turistika
   Vďaka tomu, že sa Bratislava nachádza na malokarpatských svahoch, poskytuje mesto a jeho okolie širokú škálu príležitostí na turistiku. Takmer jednu štvrtinu územia mesta tvoria zalesnené kopce, a tak je ľahké hoci len na krátky čas uniknúť z premávky a zhonu metropoly.
  • Rafting
   Vodné športy sú na Slovensku obľúbené a sú jedným z hlavných zdrojov športových úspechov v krajine. Kanoisti Michal Martikán, Elena Kaliská a bratia Pavol a Peter Hochschornerovci (z Bratislavy) sú v súčasnosti olympijskými víťazmi v rôznych kategóriách.
 
Rozbaliť celý strom kontaktov | Zobraziť v tabuľke
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »Kontext

Umiestnenie: Organizačné zložky > Zložky visit > Šport
 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa