Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka


 
 

SATELIT - výstavný a informačný bod SCD

scd logo
Výstavný a informačný bod SCD bol zriadený na prezentáciu dizajnu. SATELIT je predovšetkým výstavný priestor pre grafický, priemyselný a autorský dizajn, ale aj kontaktný bod pre záujemcov o informácie z oblasti dizajnu. Program Satelitu počíta s výstavami, ktoré budú zoznamovať s aktuálnou tvorbou a produkciu, vrátane študentského dizajnu, ako aj so zaujímavými výsledkami mapovania histórie slovenského dizajnu, výmennými výstavami zo zahraničia, ale priestor dostanú aj samostatné výstavné, resp. výskumné projekty. Autorom loga a identity SATELIT je Martin Mistrík. Prevádzkovateľom je Slovenské centrum dizajnu.

 

SCD je príspevková organizácia, pôsobiaca v rezorte kultúry SR od r.1991, ktorej poslaním je získavanie, uchovávanie a šírenie informácií o dizajne ako trvalá informačná podpora rozvoja dizajnu v Slovenskej republike. Venuje sa propagácii dizajnu, publikačnej, vzdelávacej a výstavnej činnosti, organizovaniu súťaží dizajnu, odbornému poradenstvu a tvorbe špecializovaných adresárov. Vydáva v SR jedinú špecializovanú revue o dizajne DE SIGN®UM. Spolupracuje s mnohými centrami dizajnu v zahraničí a s medzinárodnými organizáciami priemyselných a grafických dizajnérov (ICSID, ICOGRADA, IFI). Rozvíja trvalé pracovné kontakty s mnohými odbornými pracoviskami v SR vrátane vysokých škôl pripravujúcich budúcich dizajnérov.

 
 

Najbližšie v okolí

 

Pamiatky

 
 

Reštaurácie/bary

 
 

Ubytovanie

 
 

Voľný čas

 
Telefón:
mobil: +421 918 110 247
pevná linka: +421 2 204 77 315 (Sekretariát Slovenské centrum dizajnu)
WWW:
oficiálny: http://www.sdc.sk
E-mail:
oficiálny: sdc@sdc.sk
oficiálny: satelit@sdc.sk
Adresa:
SATELIT - výstavno - informačný bod SCD
Hurbanove kasárne,
Kollárovo nám. 10
811 06 Bratislava


Slovenské centrum dizajnu
Jakubovo nám. 12,
P. O. BOX 131
81499 Bratislava

Mapa:
 

Adresa

 • K letisku
  12 km
   
 • K autobus. nádražiu
  3 km
   
 • K železničnej stanici
  3 km
   
 
 
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »Kontext

Umiestnenie: Organizačné zložky > Zložky visit > 6. složka: Kultúrne zariadenia > SATELIT - výstavný a informačný bod SCD
 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa