Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > O Bratislave > Praktické informácie > Mena


 
 

Mena

Euro mince
Od 1.1.2009 je národnou menou Slovenska Euro. Konverzný kurz, s ktorým Slovensko vstúpilo do eurozóny, je 1 € = 30,1260 Sk.
Zahraničná mena sa dá vymeniť v bankách alebo zmenárňach. Kreditné (American Express, Diners Club, Visa a Eurocard/Mastercard) a platobné karty (Maestro a Visa Electron) sú všeobecne prijímané.
 

Odkazy


 
 

Všetky veľké banky prijímajú cestovné šeky vydané spoločnosťami Thomas Cook, American Express a Visa. Poplatok za zmenu cestovných šekov je minimálne 1% z nominálnej hodnoty šeku. Zmenárne sa nachádzajú vo všetkých pobočkách bánk, v mnohých supermarketoch a hoteloch. Zmenárne sú aj na letisku a na hlavnej železničnej stanici.

 Väčšina kaviarní a reštaurácií okrem predajní s rýchlym občerstvením má obsluhu. V turistických reštauráciách si cenia prepitné vo výške 5 – 10%. Ak si Slováci objednajú len jeden nápoj, zo zvyku zaokrúhľujú na najbližšie euro alebo 50 centov. Podľa zvyčajného protokolu vám čašník povie hodnotu celkového účtu a zákazník pri podávaní peňazí povie, koľko chce zaplatiť, pričom zahrnie aj prepitné. Aj keď platíte kreditnou kartou, preferuje sa prepitné v hotovosti.

 
Kontakt: SefredaktorVisit
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 14.3.2007 / 13.11.2012

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
virtuálne prehliadky

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa