Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > B2B > Destinačný manažment > Marketingová stratégia Bratislavy 2009-2012


 
 

Marketingová stratégia Hlavného mesta SR Bratislavy v oblasti cestovného ruchu na roky 2009-2012

Hlavné námestie
Ak majú krajiny alebo mestá zlý alebo slabý imidž, všetko čo robia pre jeho zmenu je komplikované a niekedy sa zdá takmer nemožné. Preto je potrebné poznať ako nás vníma svet a vytvoriť stratégiu, ktorá by tieto predstavy riadila správnym smerom.
Považujeme spoluprácu za kľúčový parameter propagácie štátu/krajiny/mesta. A práve preto jednou z najdôležitejších úloh v tomto návrhu stratégie je hľadanie partnerstiev na úrovni mesta a podnikateľských subjektov alebo združení, ktoré tu fungujú, na úrovni mesta a bratislavského samosprávneho kraja, na úrovni mesta a príhraničných regiónov v Maďarsku, Rakúsku a v Českej republike.
 

 
 

 

Jedným z cieľov tohto dokumentu,  je vytvoriť základ pre stratégiu smerujúcu ku konkurencieschopnej identite Bratislavy ( pojem, ktorý vychádza z tzv. podnikovej identity - ide o propagáciu, pozicionovanie a riadenie reputácie mesta na globálnej báze, pričom sa využívajú niektoré postupy a techniky typické pre štandardné riadenie značky - brand management a tvorbu podnikovej identity - Corporate identity). V stratégii samotnej  nie je cieľom mesto "predávať". Cieľom je navrhnúť také opatrenia, ktoré umožnia plánovať konkurencieschopnú identitu mesta, pričom toto plánovanie je založené na troch pilieroch:


a) dôkladné poznanie potrieb klientov - návštevníkov mesta zo zahraničia

b) dôkladné poznanie potrieb návštevníkov mesta zo Slovenska

c) dôkladná analýza silných a slabých stránok mesta pohľadom ľudí, ktorí sa turizmu a jeho rozvoju dlhoročne profesionálne venujú

 

 
Kontakt: Mgr. Andrej Kóňa
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 1.2.2011 / 1.2.2011

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Turizmus
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
virtuálne prehliadky

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa