Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Mapa stránek > Návštevnik - ponuky sekcie > Návštevník


 
 

Preteky kačíc na Divokej vode

Divoká voda
Bratislava bude už po tretíkrát patriť k mestám, ktoré majú svoje Preteky kačíc. Toto benefičné podujatie organizuje v sobotu, 4. septembra 2010, Komunitná nadácia Bratislava. V Areáli vodných športov Divoká voda v Bratislave - Čunove sa od 12:00 hod. bude diať veľa zaujímavých vecí.
 

 
 

 

Na trati vo vodnom kanáli budú súťažiť umelé kačice v pretekoch jednotlivcov aj firiem. Tie svoje si môžete adoptovať už dnes. Majitelia najrýchlejších kačíc získajú originálne ceny. Veselé budú aj raftové preteky zamestnancov firiem, ktoré podujatie a jeho zámer podporujú. Môžeme sa tešiť aj na posádku dvoch hercov doplnenú vylosovanými záujemcami spomedzi návštevníkov.

 

Počas celého podujatia je pripravený program pre deti aj dospelých, zábavný aj umelecký - detské divadielko, skladanie lodičiek a kačiek, maľovanie na tvár, hry o prírode, knižný kolotoč, výrobky chránenej dielne a pod.

 

Nepôjde však iba o zábavu. Majiteľov všetkých súťažiacich kačíc bude spájať skutočnosť, že svojou symbolickou adopciou kačice za 3 € prispejú a podporia niektorú z 8 neziskových organizácií. Každý si môže vybrať tú, ktorá je mu blízka: Detský fond Slovenskej republiky, Domka – združenie saleziánskej mládeže, Rodinné centrum Prešporkovo, MačkySOS, Občianske združenie Bol raz jeden človek, Občianske združenie Ľudia proti rasizmu, SOS/BirdLife Slovensko alebo Komunitná nadácia Bratislava.

 

Výťažok z podujatia bude použitý na podporu aktivít, ktorým sa tieto organizácie venujú (nízkoprahové centrum Mixklub, celoročné mládežnícke aktivity, pestrá činnosť centra pre rodiny s deťmi, pomoc pouličným mačkám, vytváranie tolerantnej a multikultúrnej spoločnosti, podpora mentálne postihnutých ľudí, ochrana a výskum voľne žijúceho vtáctva a jeho biotopov). V prípade Komunitnej nadácie Bratislava pôjdu získané peniažky na konkrétne programy, ktoré nadácia už niekoľko rokov úspešne realizuje. Opäť tak bude môcť nadácia podporiť desiatky letných aktivít mladých ľudí v programe young4BA, rozvíjať myšlienku darcovstva prostredníctvom Klubu darcov, vďaka ktorému sú podporované nápady neformálnych skupín malých aj veľkých Bratislavčanov alebo obľúbený filantropický projekt Daruj knihu pre znevýhodnené deti.

 

 
Kontakt: Mgr. Andrej Kóňa
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 31.8.2010 / 31.8.2010

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Oznamy mesta
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa