Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Voľný čas


 
 

Bezbariérový prístup

Bezbarierovy pristup
Aj keď Bratislava ešte musí urobiť veľa preto, aby zabezpečila úplný bezbariérový prístup telesne postihnutým návštevníkom mesta, podmienky v tejto oblasti sa stále zlepšujú. Väčšina významných hotelov má vo svojej výbave invalidné vozíky a izby, zariadené aj pre telesne postihnutých. V starších budovách však môže byť toto zariadenie veľmi jednoduché.
 

 
 

 

Povrch dlažby v meste je na niektorých miestach nerovný, pričom nie všetky obrubníky sú znížené tak, aby umožnili ľahký prístup na chodník z úrovne ulice. Iróniou je, že mnohé nedávno vydláždené ulice v starobylom centre mesta majú hladší povrch, než asfaltové cesty v niektorých moderných štvrtiach Bratislavy.

 

Bezbarierový prístup na verejných priestranstvách sa postupne zlepšuje – v zrekonštruovanom podchode pre chodcov pod Hodžovým námestím pribudli plošiny pre zdravotne ťažko postinutých ľudí, ktoré uľahčujú prístup k prezidentskému palácu a do jeho parku. Novostavby zväčša spĺňajú  požiadavky pre bezbarierový prístup na úrovni európskeho štandardu.   

 

 
Kontakt: Marketing a PR
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.3.2010 / 17.3.2010

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Doprava
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
virtuálne prehliadky

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa