Sesterské weby


  BratislavaVisit

Oficiálne stránky pre návštevníkov Bratislavy  


Vyhľadávanie


Vedľajšia ponuka


Cesta: Titulka > Doprava > Mestská hromadná doprava


 
 

MHD - Dopravný podnik Bratislava, a.s.

Mestská hromadná doprava
Turistami najviac navštevované pamiatky a miesta sa nachádzajú buď v centre Bratislavy, alebo v pešej blízkosti starého mesta. Ak by ste sa potrebovali presunúť do väčšej vzdialenosti od centra, použite verejnú hromadnú dopravu. Bratislava má komplexnú sieť liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD), premávajúcej v pravidelných intervaloch podľa časového harmonogramu. Odchody jednotlivých dopravných prostriedkov aj s názvami zastávok a dĺžkou jazdy sa nachádzajú na každej zastávke MHD.
 

 
 
Mestskú hromadnú dopravu v hlavnom meste Slovenska má na starosti Dopravný podnik Bratislava (DPB), ktorý zabezpečuje dopravu autobusmi, električkami a trolejbusmi. Posledné spoje z väčšiny zastávok odchádzajú okolo 23:00, ráno začína premávať MHD okolo 4:20.

 

V čase od 23:30 do začiatku premávky prvých ranných spojov zabezpečuje dopravu na území mesta sieť autobusov nočných liniek, označených písmenom „N“. Väčšina z nich vychádza z hlavnej stanice po upravených linkách do všetkých častí mesta.

 

Použiť dopravné prostriedky MHD v Bratislave je možné s platným cestovným lístkom, ktorý si treba zakúpiť vopred buď v žltých automatoch, umiestnených na zastávkach, v novinových stánkoch alebo na predajných miestach MHD. Lístok treba označiť v označovači, ktorý sa nachádza priamo v dopravnom prostriedku. Na cestovanie verejnou dopravou sú k dispozícii tieto časové cestovné lístky:


  • 15 minútový, neprestupný lístok     0,70 €
  • 60 minútový, prestupný lístok          0,90 €
  • 24 hodinový lístok                              4,50 €
  • 48 hodinový lístok                              8,60 €
  • 72 hodinový lístok                            10,00 €
  • týždňový lístok                                   15,00 €

 

Cestujúci si môže zakúpiť lístok aj prostredníctvom SMS správy na čísle 1100. Po zaslaní prázdnej SMS správy na uvedené číslo dostane cestujúci do dvoch minút spätne správu o zakúpení prestupného lístka. Jeho cena je 1,00 € a platí 70 minút. Lístok je možné zakúpiť iba so SIM kariet slovenských mobilných operátorov (avšak nie ak ste zákazníkom slovenských mobilných operátorov Orange a O2 a využívate predplatené karty / dobíjanie kreditu).

Pokiaľ máte so sebou veľkú batožinu, potrebujete si zakúpiť aj batožinový lístok. 60 minútový lístok pre jedného cestujúceho s batožinou stojí 1,30 €.

 

Deti do 6 rokov a dôchodcovia nad 70 rokov môžu využívať MHD v Bratislave bezplatne. Rovnako si nemusia označiť lístok ani držitelia platnej mestskej karty Bratislava City Card (okrem nočných spojov).

 

Dôležité informácie o bratislavskej MHD, vrátane cestovných poriadkov všetkých liniek nájdete na web stránke http://www.imhd.zoznam.sk/ba/. Stránka je k dispozícii aj v anglickom jazyku. 

 
Kontakt: Mgr. Andrej Kóňa
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.6.2006 / 29.6.2009

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Doprava
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Aktuální plakát:
radnica

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky".


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | Registrovať sa